„Závod se konal v letovisku Florianopolis, mimo jiné rodišti tenisty Gustava Kvertena. V sezoně se do této oblasti sjíždí až milion turistů. Tentokrát se na start postavilo téměř třináct set triatlonistů z třiačtyřiceti států,“ informoval Vabroušek.

Úvodní disciplínu 3800 metrů dlouhé plavání zvládl v čase 1:02:15. „Startovalo se z pláže do vody s teplotou dvaadvacet stupňů, a ačkoliv nás všechny odnášely mořské proudy, je můj čas těsně nad jednu hodinu docela solidní,“ podotkl železná muž z Malenovic, jenž šel z vody na 52. pozici.

Vabrouškovi vyšla následná 180 kilometrová cyklistická část. „Na kole jsem se postupně posouval dopředu. Problémy mi ale dělal uvolněný podsedlový šroub, jehož vinou jsem ztratil hodně cenných minut. Posun na průběžnou čtrnáctou příčku byl však dobrým počinkem,“ ohlíží se zpět česká triatlonová jednička, která cyklistiku zvládla v čase 4:46:55.

Rovněž v maratonu podal velmi dobrý výkon. „Běželo se na trati s několika prudkými kopci. Rychlým maratonem jsem se ale propracoval až na konečné čtvrté místo, což je mé brazilské maximum,“ konstatoval Vabroušek, jenž 42,2 kilometrový běžecký úsek zvládl v čase 3:04:47. „Vystoupení v Brazílii se mi povedlo. Jenom škoda, že mechanické problémy na kole mi zabránili příápadnou zteč medailových pozic,“ uzavřel Petr Vabroušek.