Vyhrál Martin Jensen z Dánska, na třetím místě skončil domácí Tohara Kaito. Závodu se ve všech kategoriích zúčastnilo 1700 vyznavačů Ironmana z třiatřiceti zemí.

Vabroušek začal solidně. V 3800 metrů dlouhém plavání dosáhl času 55:06. „Plavalo se v místním sopečném dvaadvacetistup­ňovém jezeře a já jsem šel z křišťálově čisté vody z devatenácté pozice," zavzpomínal železný muž z Malenovic.
Cyklistická část měřila 180 kilometrů a malenovický triatlet ji zvládl v čase 5:12:10.

„Na startu závodu bylo osmnáct stupňů, ale během cyklistiky začalo pršet a teplota klesla o čtyři stupně. Navíc se jelo na dvou okruzích v kopcovitém prostředí a kolo mělo převýšení přes dva tisíce metrů," upozornil na náročné podmínky Vabroušek, který se ovšem na trati s ostrými technickými sjezdy rychle propracovával dopředu, aby později z depa na maraton vybíhal ze třetí příčky. To ale nebylo vše.

,,Maratonskou část pořadatelé situovali podél jezera a našimi největšími nepřáteli byly déšť a svižný vítr," prozradil malenovický reprezentant. Tento závěrečný 42,2kilometrový úsek závodu zaběhl v čase 3:05:57 a v cíli z toho byla konečná druhá pozice.

„Těší mě rovněž, že se mi v Japonsku podařilo navázat na úspěchy z minulých let. V roce 2007 jsem tady skončil druhý a v sezoně 2009 třetí. Asi to bude místní kuchyní, kterou mám velmi rád," zažertoval člen zlínského týmu Author Tufo Trilife.

,,Letošní závod byl navíc prvním podnikem do Profi žebříčku pro Havaj 2014, takže mám našlápnuto k šestnácté účasti v Havajském Ironmanu v řadě," potěšilo ještě malenovického triatleta. ⋌(hot)