Padesátka zažila před dvěma lety premiéru nové tratě. Přestože tím závod podle organizátorů ztratil kousek svého kouzla, nová trasa přinesla také mnoho krásného. „Bylo čím dál víc slyšet hlasy volající po změně. Mnoha lidem vadilo, že se museli vracet do Vsetína pro auto, proto jsme na jejich připomínky přistoupili,“ vysvětlil Marian Anděl, jeden z pořadatelů závodu.

Závodit se bude ve čtyřech věkových kategoriích mezi muži, dvě kategorie jsou vypsány pro ženy a startovat mohou také juniorky a junioři. „V každé kategorii obdrží tři nejlepší věcné ceny a mezi deset nejlepších v absolutním pořadí vyplatíme finanční prémie v celkové hodnotě deset tisíc korun,“ prozradil Anděl. Tradičně se bude bojovat také o horskou prémii na Vsackém Cábu. Vyvrcholením bude bohatá tombola, která se bude losovat od šestnácti hodin.

Trasa hlavního závodu povede ze Vsetína na Dušnou a Vsacký cáb. Poté musí cyklisté zdolat hřeben Vsetínských vrchů až k Vsacké Tanečnici. Před Soláňem se trasa stočí a následuje úsek přes údolí Hrubá Brodská, Lušová a Dinotice až do sedla Červenka. Odtud se po hřebeni účastníci přiblíží zpět ke Vsetínu a závěrečnému sjezdu do areálu základní školy Ohrada, kde bude cíl závodu.

Mimo hlavní závod je letos připravena také novinka v podobě kratší fitness jízdy určené pro ty, kteří si na něco přes padesát kilometrů dlouhou trasu netroufnou.

„Trasa se od hlavního závodu dělí krátce po startu. Po cyklostezce se její účastníci vydají okolo Bečvy přes obce Janová, Hovězí, Huslenky a Halenkov. Pak se mírným stoupáním vydají údolím Dinotice a v jeho závěru se spojí s trasou hlavního závodu,“ přiblížil Anděl.