Druhý v městském podniku skončil Petr Mikulenka ze Slezanu Frýdek-Místek, který zaběhl čas 26:40. Třetí příčku obsadil Petr Kučera (Univerzita Brno, 26:45). Z regionálních běžců skončil ještě v absolutním pořadí mezi muži Jan Čelůstka (Titan Zlín, 28:03) šestý a Jiří Vlček z Prometalu Slavičín bral za čas 29:43 desáté místo. „Zpočátku udával ostré tempo Kučera. Někde před polovinou závodu se nám ho společně s Mikulenkou podařilo dostihnout. S mým největším soupeřem z Frýdku-Místku jsem pak dlouho bojovat o první příčku, abych se na vítěznou pozici definitivně posunul pět set metrů před cílem,“ informoval Jakub Bajza, jenž ve zlínských Valašských Kotárech dominoval i v roce 2008.

Mezi ženami už čtvrtý rok po sobě dominovala Polka Agnieszka Gortel (TS AKS Chorzów), která letos 2,8kilometrový podnik zvládla v čase 9:41. Druhá skončila Kateřina Hálová z pořádajícího klubu AK PSK Zlín, která byla v cíli o třiasedmdesát sekund pomalejší. Bronzovou pozici vybojovala Petra Čaganová (Slezan Frýdek-Místek, 11:23). „Trať ve Zlíně mi vyhovuje a také letos mi vyšla sázka na taktiku stupňovaného tempa,“ pochvalovala si Agnieszka Gortel.

Vítězové ostatních kategorií: Muži do 49 let (8,2 km): 1. Ivan Čotov (Maraton Plzeň) 29:37, Muži do 59 let (8,2 km): 1. Pavel Dorušek (Klenoty Slavičín) 34:23, Muži nad 60 let (8,2 km): 1. Ferdinand Husár (Trenčín) 35:17. Ženy nad 35 let (2,8 km): 1. Lada Vaněčková (AK PSK Zlín) 12:14. Junioři (4,2 km): 1. Petr Lukeš (Slezan Frýdek-Místek)13:45. Dorostenci (4,2 km): 1. Tomáš Filipec (Slezan Frýdek-Místek) 14:32. Dorostenky (2,8km): 1. Petra Čaganová (Slezan Frýdek-Místek) 11:23. Juniorky (2,8 km):1. Adriana Janíčková (BK Lysá pod Makytou) 11:28. Starší žáci (2,8 km): 1. Oldřich Viktorín (AK PSK Zlín) 10:47. Starší žákyně (2,8 km): 1. Denisa Hubáčková (AHA Vyškov) 5:57. Mladší žáci (1,4 km): 1. Ondřej Sedláček (AK PSK Zlín) 5:17. Mladší žákyně (1,4 km): 1. Helena Benčová (Slezan Frýdek-Místek) 5:16.