Poslední přípravy před odjezdem vrcholily o víkendu. Včera odpoledne pak umísťovali mladí závodníci na záď obou kajaků samolepky se znakem města. Účast obou šestnáctiletých sportovců na vrcholném měření sil radnice podpořila částkou šestnáct tisíc korun. „Největší finanční břemeno ale nese na bedrech Radkův otec,“ připomněl mluvčí města Josef Beneš.

V Jižní a Severní Karolíně, kde se světový šampionát uskuteční, bude meziříčská posádka startovat ve dlouhém sjezdu a sprintu. „Doufáme v solidní výsledek. Rádi bychom přivezli nějakou medaili,“ věří Radek Fusek mladší.

Přitom je pro dvojici cesta na šampionát malou neznámou, o konkurenci totiž mnoho nevědí. „Neabsolvovali jsme zahraniční soutěže, abychom ostatní závodníky mohli poznat,“ vysvětlil Petr Baroň. Za nejvážnější soupeře tak považují českou posádku Václav Bříza - Zdeněk Kubát, která je v nominaci před nimi.

V posledních týdnech meziříčští závodníci trénovali na přehradě Bystřička. „Přestali jsme bouchat kilometry a začali pilovat techniku. V Americe nás čeká těžká voda. Šampionát se bude konat na novém vodním kanálu, určeném pro všechny vodní sporty,“ řekl Radek Fusek mladší.