Valoušek se v Lužických horách představí ve speciálu WRC

Otrokovice, Hrádek nad Nisou – V okolí Hrádku nad Nisou se tento víkend rozběhne seriál sprintrally a nebude u toho chybět ani Pavel Valoušek.

23.4.2011

Pavel Valoušek.. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Otrokovický závodník sice nemá ve druhém nejprestižnějším domácím seriálu výraznější ambice v celkovém hodnocení, v každém dílčím podniku chce ale dojet co nejlépe. Zvlášť když má k dispozici vůz Škoda Fabia WRC.

„Ve startovní listině je osm vozů specifikace WRC, z toho plyne, že konkurence bude opravdu veliká. My však jdeme do každého závodu s tím, že se chceme poprat o co nejlepší výsledek, a tak tomu bude i tentokrát,“ ubezpečuje úřadující mistr republiky, který se ke speciálu WRC z produkce automobilky Škoda vrací po pěti letech.

„Ve čtvrtek jsme měli krátké svezení a zkušební test, abychom auto dostali do ruky. Nemá ani cenu popisovat, o jaký zážitek se jedná. Prostě bomba,“ shrnul Valoušek, který se v Lužických horách představí teprve podruhé. „Jednou jsme zde startovali, ale tratě se od té doby hodně změnily. Uvidíme tedy, jak to bude vypadat tentokrát,“ nemá mnoho informací 31letý pilot.

Příliš jej to ale trápit nemusí. Úvodní sprint letošní sezony bere přece jen spíš jako zpestření a dobrou přípravu na další závody velkého mistrovství, které budou koncem května pokračovat v Českém Krumlově.

„Od Šumavy, kde se toho vinou tragické nehody moc neodjelo, bychom měli až příliš velkou prodlevu. Proto jsme využili této možnosti udržet se v závodní kondici. Navíc nám přeje i počasí a pro jezdce i diváky by to mohl být dobrý zážitek,“ dodává Valoušek.

Autor: Robert Štach

23.4.2011 VSTUP DO DISKUSE

Noví poslanci Zlínského kraje vzešlí z voleb do PS PČR v říjnu 2017
10

To jsou oni! Poslanci, kteří budou hájit zájmy Zlínského kraje

Výstava fenomén igráček v OD 13 ve Zlíně.
15

OBRAZEM: Výstava Fenomén Igráček poprvé ve Zlíně

Ševci inkasovali tři góly za sedm minut. S Mladou Boleslaví prohráli 1:5

Tak tohle se vážně nepovedlo. Zlínští fotbalisté přišli s Mladou Boleslaví o letošní domácí neporazitelnost. Ševci sice po trefě Nigerijce Ekpaie rychle vedli, ale absolutně nezvládli pasáž hry od 25. do 32. minuty, ve které inkasovali tři branky a nakonec v 11. kole HET ligy se Středočechy prohráli 1:5.

Kašík v euforii: Neskutečné. Straší nás minulé roky

ROZHOVOR, VIDEO/ S nadsázkou to vlastně zvládli i bez něj. Právě po odvolání brankáře Libora Kašíka na střídačku a zapojení šestého hráče do hry hokejisté Zlína dvěma góly vyrovnali z 0:2 na 2:2. V prodloužení pak už zase zlínský gólman mohl slavit výhru z brankoviště a následně si užít i pozápasovou děkovačku s fanoušky.

Hokejisté Zlína předvedli další famózní finiš a zdolali Liberec

Další obrat dokonán! Hokejisté Aukro Berani Zlín dokázali dotáhnout další obrat. Tentokrát po dvou slepených gólech během 42 vteřin Liberec vedl 2:0. Jenže beranům stačily poslední dvě a půl minuty, aby vyrovnali na 2:2 Lotyši Robertsem Bukartsem a Ralfsem Freibergsem.