„Je až s podivem, že v těchto podmínkách dokážeme být ve hře. Výsledků si o to víc vážíme,“ přiznává Pavel Valoušek.
Když o situaci mluví, už jen z jeho hlasu je cítit, jak složité to pro dvojici je.

„Všichni kolem nás hodně testují, my vůbec. Pro závod to znamená, že dvě tři rychlostní zkoušky poznáváme auto. Odhad se za měsíc ztratí,“ vysvětluje 38letý otrokovický jezdec.

Posledního zadostiučinění se posádka šikulů dočkala v sobotu, kdy ovládla s pětisekundovým náskokem Rally Lubeník.

„Jsme moc rádi. Je to o lidech a my máme dobrou partu. Podařilo se nám obhájit loňské vítězství,“ potěšilo Valouška.

Byl to další zlatý korálek pro sehranou dvojici. Předtím v rámci slovenského pořadí triumfovala v Hustopečích a v Prešově. K tomu přidala druhé místo v Rožňavě a čtvrtou pozici v Tatrách.

„Daří se nám. Snažíme se jet tak, abychom nedělali chyby. A to se nám vyplácí,“ podotkl zkušený závodník.

NA ZLÍNSKÉ BARUMCE SI MOC PŘEJE ZÁVODIT

V čele slovenského šampionátu získali čeští zástupci motorismu už desetibodový náskok. Valoušek ovšem upozorňuje, že obhajoba loňského titulu ještě není hotová.

„Nejsme zdaleka na konci. Bude to boj až do závěru.“

Další díl se uskuteční na začátku září v Trebišově. Bude to týden před zlínskou Barum Rally, která je pro Valouška výjimečná a mohl by ji vměstnat do programu.

„Budeme dělat všechno pro to, aby start vyšel, chtěli bychom si na Barumce moc zazávodit. Ale teď to nedokážu potvrdit,“ uvedl český mistr z roku 2010, který období mezi závody vyplňuje prací v rodinné firmě.

„Pořád se točím kolem aut. Je toho dost. Na Lubeník jsme přijeli i o něco později, byl jsem opravdu hodně vytížený,“ prozradil.