„Soupeřům jsme se výrazně přiblížili technikou. Loni jsme ji měli slabší a skončili jsme třetí. Takže naše kroky směřují k tomu, abychom se pokusili získat slovenský titul. Jednoduché to nebude, ale náš cíl to je," sdělil 36letý mistr České republiky z roku 2010.

Proč jste vyměnili Škodu Fabia S2000 za R5?

Bylo to týmové rozhodnutí a my všichni chceme jet na výsledek. Přechod byl tedy nutný. Rozhodovali jsme se mezi dvěma variantami – škodovkou a fordem. S Fabií S2000 jsme byli spokojení, navíc Škodovka je českým týmem a my jsme českoslovenští patrioti, takže nakonec jsme se rozhodli pro české auto.

Ekonomicky jste nákup pokryli?

Je to vždy složité. Napřed se musí prodat starší auto, přičemž zájemci vzhledem ke starší technice tlačí cenu dolů. Nám se naštěstí vůz podařil prodat tak, jak jsme si představovali, takže jsme si R5 mohli pořídit. Předchozí auto putovalo do Irska.

Jak vám R5 fungovala při maďarské Eger Rallye?

Byli jsme maximálně spokojení. Vše proběhlo bez potíží a dojeli jsme třetí, na začátek jsme si nemohli víc přát. Sice jsme i vedli, ale skončit devět vteřin za vítězem je také super.

Vnímal jste v novém autě nějaký zásadní rozdíl oproti S2000, na který si budete zvykat?

Měli jsme asi stokilometrový test, při kterém jsme si vůz přizpůsobili. Je skvělý a od začátku mi padl do ruky. Teď už je jen potřeba do řízení dostávat jistotu a rychlost.

Pokračujete se spolujezdkyní Veronikou Havelkovou. Dohodli jste se vzájemně na další spolupráci?

Nebylo na čem se domlouvat, jsme parťáci.

Které soutěže plánujete v sezoně absolvovat?

Pojedeme celý slovenský mistrák, který zahrnuje i Rally Hustopeče, a chtěli bychom se představit i na Barumce, která je vždycky vyvrcholením sezony. Uvažovali jsme, že bychom opět bojovali ve dvou mistrácích, ale je to tak finančně náročné, že to v našich silách nebude.

Slovenský šampionát jste upřednostnil vzhledem k týmu a sponzorům, co tam máte?

Přesně tak.