„Zatím to bude ojedinělý start. Měli jsme jet Rally Prešov, ale závod zrušili. Týmově jsme se tak rozhodli, že pojedeme na Šumavě, abych neměl dlouhou závodnickou pauzu před dalším podnikem v Hustopečích," vysvětlil 36letý otrokovický jezdec, který tak opět odzkouší novou Škodu Fabia R5.

„Chceme se s autem sžívat, ale bezpochyby chceme také zjistit naši konkurenceschopnost v konfrontaci, která už nemůže snad být ani lepší," zmínil Pavel Valoušek silně obsazené startovní pole.

Loni v českém mistráku obsadil třetí místo, když dlouho sváděl boj s kroměřížským Romanem Odložilíkem. A byť 45letý závodník uvažoval, že dále soutěžit nebude, ani o něj nový ročník nebude ochuzen.

Stejně tak se na trať úvodního dílu vydá zlínský jezdec Jan Jelínek, který má pro Rally Šumava Klatovy motivaci navíc. Loni ze soutěže odstoupil kvůli defektu.

„Byla to smůla, měli jsme jen jednu rezervu. Teď se budeme snažit vyvarovat defektu a dojet do cíle. Podle zpráv ale na Šumavě napadlo dvacet centimetrů sněhu, tak nevíme, do čeho jedeme," pousmál se 39letý pilot, který má v plánu absolvovat všech šest dílů českého šampionátu.

„Dlouho v našem mistráku nebyla tak silná konkurence. Řada posádek z nižších tříd přešla na specifikaci vozu S2000 a v ještě lepším případě na R5. Nicméně chtěli bychom mířit do první desítky, to by bylo krásné. Za spolujezdce mám nadále Petra Machů, tým je také stejný a pokračovat budeme s autem Škoda Fabia S2000. Dnes už je starší, ale za tři roky nás zklamalo jen jednou. Počítáme s jeho spolehlivostí," sdělil loni osmý muž v mistrovství ČR.

O první body budou usilovat také další jezdci z regionu, na poslední chvíli ale z výčtu vypadl automobilový univerzál Tomáš Kostka. „Měl jsem jet s vozem, se kterým startuje Alexej Lukjaňuk (Ford Fiesta R5 – pozn. red.), ale na soutěži v Irsku měl velkou nehodu a auto ještě není k dispozici," upřesnil 31letý zlínský jezdec.

Obhájcem titulu v českém šampionátu je Jan Kopecký, druhý loni skončil Václav Pech. Oba závodníci figurují ve startovní listině Rally Šumava Klatovy.