Miroslav Knedla startoval ve čtyřech disciplínách a ve třech se radoval z prvenství. Na nejvyšší stupínek vystoupal na „svých“ znakových tratích 100 a 200 metrů a v doplňkové disciplíně 50 metrů motýlek.

V rámci přípravy a testu výkonnosti se představil i na prsové padesátce, na níž obsadil 4. místo.

Na 100 metrů znak, která pro mladého zlínského gymnazistu bude hlavní tratí v příštím olympijském roce, dosáhl bodově nejlepšího výkonu Vánoční ceny Zlína. V cíli dohmátl v čase 51.84, za který podle tabulek FINA obdržel 810 bodů.

Tři trumfy ve Zlíně vybojovali ještě další dva plavci. Vojtěch Netrh vyhrál na své silné prsové stovce a další dvě vítězství zaznamenal i na 100 a 200 metrů volný způsob.

David Ludvík pak bral první místa na delších tratích, když ovládl kraulovou čtyřstovku a patnáctistovku, a rovněž polohový závod na 400 metrů.

Zlínský plavec Miroslav Knedla.Zlínský plavec Miroslav Knedla.Zdroj: LEN /István Derencsényi

V ženských disciplínách se nejčastěji, celkem pětkrát, vyhřívala na první pozici Clementina Fraňková z Komety Brno. I Fraňkové je stejně jako Knedlovi 18 let a na Vánoční ceně Zlína kralovala celkem pěti závodům, když vyhrála všechny tři polohovky a prsovou padesátku a dvoustovku.

Vysokou kvalitu předvedla při svých třech triumfech Barbora Janíčková, která vyhrála kraulovou padesátku (25.02) a znakové závody na 50 a 100 metrů (27.63 a 59.49).