Plášek na domácích antukových kurtech v základní skupině pokořil Jiřího Valu ze Zlína a prohrál s Markem Mojakem (Třinec). V osmifinále si poradil s Josefem Hnaníčkem ze Štítné nad Vláří, ve čtvrtfinále lehce zdolal Dalibora Nováka, v semifinále ho ale vyřadil Brňan Pavel Tůma.

,,Na turnaj v oblíbeném prostředí jsem se nijak speciálně nepřipravoval. Pouze jsem si byl v týdnu dvakrát zahrát. To jsou moje pravidelné tréninky,“ prozradil Martin Plášek.

Na domácích kurtech se mu dařilo.

,,V osmifinále s Hnaníčkem, který má herní styl postavený na hře od základní čáry, jsem udělal míň nevynucených chyb. Matador ze Štítné nad Vláří ale bojoval až do konce zápasu. Nováka ve čtvrtfinále jsem udolal razantními údery. V partii o semifinále jsem byl také fyzicky zdatnějším tenistou,“ uvedl Plášek po výhrách v pavouku.

V semifinále ale na Pavla Tůmu nestačil.

,,V duelu o postup do finále se mi vůbec nedařilo. Brňan byl pohyblivější, chytře měnil rytmus hry a celkově byl ve výměnách jistější,“ uznal Martin Plášek.

Ten se však díky postupu mezi čtyři nejlepší hráče posunul v průběžném pořadí letošního valašského ATP na první příčku.

Čtvrtý turnaj se hrál v Luhačovicích. Zúčastnilo se ho celkem 21 tenistů. Vítězství vybojoval Pavel Tůma, který v lázeňském městě potvrdil stálou formu podpořenou skvělou fyzickou kondicí a herním přehledem.

Na luhačovických antukových kurtech se také bojovalo v Turnaji velké útěchy (o 9. místo). Ten ovládl Štítňan Josef Hnaníček, který ve finále udolal Pavla Nevrlku z Valašských Klobouk 6:3.

V turnaji malé útěchy (o 15. místo) zvítězil valašskokloboucký Petr Andrýs. Nejmladší hráč v Luhačovicích ve finálovém souboji porazil Vojtěcha Hyráka z Uherského Hradiště 7:6.

Pátý turnaj ATP Valašska se bude hrát už tuto neděli 8. srpna na antuce ve Zlíně v tenisovém areálu na Vršavě. Začátek je v 9 hodin. Prezentace končí v 8.45 hodin. Startovné je 500 Kč.

VÝSLEDKY 4. TURNAJE ATP VALAŠSKA 2021:

Osmifinále:

Dušan Struhař – Kamil Malota (oba Luhačovice) 7:6, Martin Raška – Pavel Nevrlka (oba Valašské Klobouky) 6:2, David Krátký (Uherský Brod) – Miroslav Raška (Valašské Klobouky) 6:4, Dalibor Novák (Zlín) – Milan Miklas (Luhačovice) 6:2, Martin Plášek (Luhačovice) – Josef Hnaníček (Štítná nad Vláří) 6:3, Dušan Máčalík – Tomáš Vašek (oba Luhačovice) 6:0.

Čtvrtfinále:

Marek Mojak (Třinec) – Struhař 6:2, Martin Raška – Krátký 7:5, Plášek – Novák 6:1, Pavel Tůma (Brno) – Máčalík 6:1.

Semifinále:

Mojak – Martin Raška 6:3, Tůma – Plášek 6:1.

Finále:

Pavel Tůma – Marek Mojak 6:2.