V sobotu Hluk zvítězil ve Frýdku-Místku 7:5. Utkání se přitom pro hosty dlouho nevyvíjelo příznivě. Severomoravané vedli v páté minutě 2:0 a v polovině střetnutí ještě 3:2. Poté se teprve skóre začalo obracet na stranu Slováckého celku. Jílek vyrovnal na 3:3 a ve dvaatřicáté minutě pro ně poprvé zajistil jednobrankový náskok Petlan. Frýdek-Místek sice ještě stačil srovnat stav na 4:4 a 5:5, ovšem závěr střetnutí patřil Hlučanům, kdy jim dvěma trefami během osmasedmdesáti sekund zajistili vítězství Jílek a Krchňáček.

,,Do partie s desátým týmem tabulky jsme nastoupili v oslabené sestavě. Družstvo však zvýšilo nasazení a tři body nám proto zajistila příkladná bojovnost. Rovněž se nám dařil rychlý přechod do útoku. Také jsme zvládli závěrečnou power play domácích, v níž jsme vsítili důležitou poslední branku," potěšil tříbodový zisk na půdě nebezpečného soupeře autora sedmého hostujícího gólu Pavla Rochovanského.

V neděli Hlučané zdolali Orlovou 10:7. Ovšem i ve druhé víkendové partii museli hosté několikrát dotahovat vedení Severomoravanů. Družstvo ze Slovácka prohrávalo 0:1, 1:2, 3:4 a ještě 5:7. Poslední třetinu však ovládl hostující kolektiv. Ten nejprve Krchňáčkem a Fanturou vyrovnal na 7:7. Následné další dvě branky Petlana a trefa Pavla Krchňáčka pak nasměrovaly Hluk ke druhé víkendové výhře.

,,Bylo to utkání naší největší ofenzivní opory Pavla Krchňáčka. Domácí nás sice v otevřeném souboji se spoustou šancí na obou stranách přestříleli, ale díky Pavlovi jsme si připsali další tři body. Náš kanonýr totiž kromě toho, že zaznamenal dva góly na další tři branky ještě přihrál. Jemu ale skvěle sekundoval také David Jílek," smekl před výkony svých spoluhráčů Rochovanský.

Výsledky 12. a 13. kola:
FRÝDEK-MÍSTEK – SPARTAK HLUK 5:7 (2:2, 2:2, 1:3)
Branky Hluku: Jílek 3, Duda, Petlan, Gajzur, Krchňáček.
ORLOVÁ – SPARTAK HLUK 7:10 (2:3, 3:2, 2:5)
Branky Hluku: Jílek 2, Fantura 2, Krchňáček 2, Petlan 2, Duda, Koželuha.
Sestava: Kolečkář, Podškubka – Gajzur, Duda, Fantura, Petlan, Rochovanský, Krchňáček, Hubáček, Jílek, Kovář, Holý, Kollár.
Lubomír Hotař