Benfika v prvním semifinále zdolala mužstvo Kocoviny 12:3.

V souboji bratrů Slaměnových Patrika a Jakuba tak byl úspěšnější ten starší Patrik. Na výsledku se projevila také skutečnost, že Kocovině chyběly dvě velké opory, gólman Martin Mikel a nejlepší střelec soutěže Robert Bartolomeu.

,,Klíčové bylo, že jsme už v 10. minutě vedli 6:0. Potom už jsme bez problémů kontrolovali vývoj zápasu. Měli jsme víc balón na kopačkách a čekali jsme na chyby soupeře,“ prozradil kouč Benfiky Martin Slaměna.

,,V jednoznačném duelu jsme Kocovinu přehrávali rychlým přechodem do útoku a přesnou kombinací. V koncovce se dařilo Adamovi Houserovi, který vstřelil 5 branek. Hattrick si připsal Patrik Slavěna. Velmi dobrý výkon ovšem podalo celé naše mužstvo,“ chválil svůj tým Martin Slaměna.

Ve druhém semifinálovém souboji Poskládaní porazili celek Black&White 13:3.

Ve druhé partii o postup do finále byl k vidění pohledný fotbal. Přestože duel skončil jednoznačnou výhrou favorizovaných Poskládaných, o zajímavou podívanou se postaraly oba týmy.

,,Protože jsme věděli, že nás čeká sice oslabený, ale silný soupeř, tak jsme k zápasu přistoupili zodpovědně. Celek Black&White jsme nepodcenili,“ přiznal za mužstvo Poskládaných Matěj Velev.

Štípský kolektiv v 15. minutě vedl 3:0. Black&White ale za několik minut korigovalo na 3:2.

,,Na konci prvního poločasu jsme se trochu strachovali o výsledek, nicméně brzy jsme se opět zvedli a ve druhé půli už jsme měli vývoj střetnutí pod kontrolou. Ve druhé dvacetiminutovce se nám dařila přízemní kombinace i brejkové akce. Důležité bylo, že jsme proměňovali šance. Ovšem Black&White bojovalo až do konce střetnutí. My jsme v něm ale dokázali prodat větší fotbalové zkušenosti,“ konstatoval po zápase spokojený Matěj Velev.

Ve finále se tak utkají dva týmy s aktuálně nejlepší formou. Finálový duel Benfiky s Poskládanými má v sobotu 28. ledna výkop v 16.30 hodin. V utkání hraném pod umělým osvětlením v sestavách obou mužstev nastoupí i bývalí, nebo současní ligoví hráči. Přijďte se podívat.

VÝSLEDKY SEMIFINÁLOVÝCH ZÁPASŮ:

Benfika – Kocovina 12:3 (Houser 5, Patrik Slaměna 3, Sklenář, Pavlíček, Kořenek, Hlobil – Kahaja, Josef Křenek, Maliňák), Poskládaní – Black&White 13:3 (Tomáš Holík 5, Barcuch 2, Roman Holík ml. 2, Radek Petr 2, Ondřej Navrátil, Elšík – Hřebačka 2, Okonkowo).

PROGRAM ZÁVĚREČNÝCH UTKÁNÍ:

Sobota 28. ledna:

O 3. místo: Black&White – Kocovina (15).

Finále: Benfika – Poskládaní (16.30).