Benfika v prvním semifinále zdolala obhájce titulu Kocovinu 10:2.

 ,,Utkání bylo snadnější, než jsme čekali,“ přiznal obránce Benfiky Václav Pavlíček.

Jeho týmu se vyplatilo hrát od začátku útočně. ,,Úvodních patnáct minut jsme měli velkou převahu a soupeře jsme téměř nepustili na naši polovinu hřiště. V 15. minutě jsme proto vedli po gólech Sklenáře, Blanaře a Daniela Koláře 3:0. Také ve zbytku střetnutí jsme byli běhavějším týmem, který si vytvářel šance. Ty jsme proměňovali a v osmačtyřicáté minutě jsme si vypracovali náskok až na 8:0. Teprve potom Josef Křenek a Martin Holomek korigovali stav na 8:2. Závěr duelu jsme ale znovu ovládli,“ radoval se z postupu do finále Pavlíček.

Ve druhém semifinálovém souboji Poskládaní porazili celek Black§White 9:4.

 ,,Oba týmy utkání odehrály s velkým nasazením,“ upozornil forvard Poskládaných Matěj Velev.

Štípské mužstvo i bez opory Pavla Elšíka, zápas zvládlo skvěle takticky. ,,Od začátku střetnutí jsme se netradičně soustředili na obranu. To se nám sice už v první minutě vymstilo a brzy jsme prohrávali 0:1. V 8. minutě pak ještě 1:2. Poté ale Mezírka a Laciga z penalty otočili stav na 3:2. Definitivní zlom v duelu ovšem nastal až v osmatřicáté minutě, kdy se nám podařilo během několika sekund navýšit náskok na 5:2. Soupeř záhy sice korigoval průběžné skóre na 5:3 a 7:4. Postup do finále jsme si však pohlídali,“ užíval si semifinálovou partii Velev.

 Ten však uznal, že zápas byl vyrovnanější, než je jeho konečný výsledek. ,,Kolektiv Black§White měl víc balón na kopačkách. Nám ovšem vycházely brejkové akce,“ pochvaloval si Matěj Velev.    

VÝSLEDKY SEMIFINÁLOVÝCH ZÁPASŮ:

Benfika – Kocovina 10:2 (Sklenář 3, Patrik Červenka 2, Blanař 2, Daniel Kolář, Bronislav Červenka, Vašulka – Josef Křenek, Martin Holomek), Poskládaní – Black§White 9:4 (Mezírka 3, Matěj Velev 3, Laciga 2, Beránek – Vít Staněk, Jakub Červenka, Ondřej Kučera, Okonkwo).

PROGRAM ZÁVĚREČNÝCH UTKÁNÍ:

Sobota 15. února: O 3. místo: Black§White – Kocovina (15). Finále: Benfika – Poskládaní (16.30).