Svoji roli bez problémů splnila Benfika, která zdolala fryštacké béčko 17:2. ,,Výsledek neodpovídá průběhu zápasu. Domácí tým podal na těžkém terénu sympatický výkon. My jsme však byli fotbalovějším mužstvem a bojovného soupeře jsme přehrávali přízemní kombinací. Pochvalu zaslouží bek Bronislav Červenka. Náš elitní obránce od první do poslední minuty podporoval naši ofenzívu,“ hodnotil povedený duel jeden z koučů Benfiky Aleš Hellebrand.

Nezaváhala ani Kocovina. Obhájci titulu rozstříleli Louky 9:0. Čisté konto vychytal Martin Mikel. ,,Na začátku střetnutí jsme se trochu trápili. S přibývajícími minutami jsme se ale dostali do tempa. Mladý tým Louk nám však vzdoroval. My jsme ovšem byli lepším mužstvem. Hráli jsme chytře v obraně a pomocí rychlé rozehrávky jsme přecházeli do útoku. A protože jsme téměř celý zápas drželi balón na kopačkách, tak jsme celek z předměstí Zlína moc na dostřel naší brány nepouštěli,“ užíval si čtvrtfinále autor hattricku v utkání útočník Kocoviny Pavel Petráš.

Ilustrační foto. Petr Vabroušek před World Marathon Challenge 2019
Další výzva pro Petra Vabrouška. Za sedm dnů na sedmi světadílech sedm maratonů

Těžkou práci měli Poskládaní, než udolali Kašavu 5:3. ,,Na Kašavu neumíme zahrát. Problémy nám dělal důraz soupeře v osobních soubojích. Navíc kluzký povrch hrací plochy ztěžoval naši kombinaci,“ přiznal forvard Poskládaným Matěj Velev.

Jeho tým ale duel zvládl takticky a radoval z dvougólového vítězství. ,,Prohrávali jsme 0:1. Později jsme skóre otočili na 4:1. Kašavský celek v průběhu druhého poločasu ovšem skóre korigoval na 4:3. Definitivně nás tak uklidnila až pátá branka. Tu vstřelil v jednapadesáté minutě Martin Laciga,“ popsal vývoj skóre Velev.

Nejdramatičtější byl čtvrtý čtvrtfinálový duel. V něm Lešení udolalo tým Black§White 5:4 až po penaltovém rozstřelu. ,,Ve vyrovnaném souboji se oba týmy soustředily na pozornou defenzívu. Oba celky čekaly na chyby soupeře. My jsme vedli 3:1 a 4:2. Mužstvo Black§White ovšem ve druhé půlce zápasu skóre srovnalo na 4:4. O našem postupu do semifinále tak rozhodly až dodatkové penalty. Tu klíčovou proměnil Jindřich Kolář,“ oddechl si po náročném zápase vedoucí Lešení Vratislav Rudolf.

Štefan Sagáčik
Sagáčik, Slováček, Polák i Kučera myslí na nejvyšší mety ve velké ceně

Výsledky čtvrtfinálových utkání:

Benfika – Fryšták B 17:2 (Blanař 5, Sklenář 3, Václav Pavlíček 3, Bronislav Červenka 2, Bůžek 2, Nečas, Daniel Kolář – Vavruša, Páleníček), Kocovina – Louky 9:0 (Petráš 3, Ivo Lošťák, Josef Křenek, Lukáš Skalička, Martin Holomek, Chudý, Kahaja), Poskládaní – Kašava 5:3 (Laciga 2, Velev, Roman Holík ml., Elšík – Petr Zbranek 2, Povolný), Lešení – Black§White 4:4, penalty: 2:0 (Vavruša 2, Dočkal 2, Jindřich Kolář – Hřebačka, Julina, Hruška, Ondřej Kučera).