,,Zápas dvou doposud neporažených týmů jsme vyhráli zaslouženě,“ tvrdí vedoucí Benfiky Martin Slaměna.

Jeho mužstvo podalo zodpovědný výkon. ,,Po vyrovnaném prvním poločase jsme po změně stran vedli 4:1. Kocovina ještě snížila stav na 4:2, v 50. minutě ale Patrik Červenka pátou trefou v Mikelově síti definitivně pojistil naše vítězství,“ letmo popsal vývoj duelu Slaměna, který se mohl spolehnout na celý kolektiv.

,,Vynikající byl Miroslav Kolář v bráně, výborně jsme zahráli v obraně a v útoku jsme nebezpečného soupeře přehrávali přízemní kombinací,“ pochvaloval si Martin Slaměna.

,,Ve vyrovnaném utkání soupeř dobře bránil a měl lepší koncovku. My jsme málo stříleli,“ konstatoval po zápase forvard poražené Kocoviny Pavel Petráš.

Regionální přebory ve stolním tenise ve Slavičíně 2019
Stolně tenisový zápisník Lubomíra Hotaře

Hrál se také důležitý souboj o pozice ve středu tabulky. V něm Kašava porazila fryštacké béčko 8:5. ,,Zápas jsme odehráli se spoustou náhradníků. Máme totiž dost zraněných hráčů. Proto jsme v něm měli několik slabších pasáží a brzy jsme prohrávali 0:2. V průběhu druhého poločasu se nám však podařilo otočit skóre na 5:2. Domácí celek ovšem během tří minut vyrovnal na 5:5. Naštěstí závěr střetnutí zase patřil nám. Osm minut před koncem vstřelil Petr Zbranek šestou branku a ve zbytku utkání jsme dali ještě další dva góly,“ potěšila výhra kašavského obránce Pavla Zbranka.

Výsledky 8. kola:

Fryšták B – Kašava 5:8 (Adamík 2, Dujka 2, Bednařík – Pavel Zbranek 3, Petr Zbranek 2, Petr Červenka 2, Smetana), Lešení – Bonver Berry12:6 (Dobeš 4, Dočkal 3, Vavruša 2, Krhútek, Jindřich Kolář, Jaroslav Krajča – Kaderle 2, Šilhavý 2, Bělík, Paták), Poskládaní – Louky 7:1 (Laciga 2, Elšík 2, Valenta, Beránek, Suchý – Kuna), Benfika – Kocovina 5:2 (Patrik Červenka 3, Bronislav Červenka, Martin Pavlíček – Josef Křenek 2).

Dohrávka 1. kola: Poskládaní – Kašava 7:5 (Laciga 3, Valenta 2, Beránek 2 – Jakub Červenka 3, Pavel Zbranek, Petr Zbranek).