Pořadatelé připravili tři závody. Všechny mají start i cíl v Zámeckém parku v prostoru před kuželnou ve Slavičíně.

Navíc se v rámci miomoveRun letos na Valašsku poběží také doprovodný závod pro děti. Na jeho organizaci se podílí domácí tým Slawex Runners. Kromě dětského závodu bude po dobu akce k dispozici dětská Sparťanská dráha s odborným dohledem trenérů z STG Brumov-Bylnice.

Start hlavního 20kilometrového běhu, rozloženého do čtyř okruhů, je v 9 hodin, o 5 minut později odstartuje 10kilometrový závod a v 9.10 hodin uslyší běžci startovní výstřel závodu na 5 kilometrů.

Online registrace předem do středy 7. června je 350 Kč. Startovné na místě při registraci v den závodu je 450 Kč.

V ceně startovného je dárek originální účastnická kovová medaile, občerstvení, voda, Cola, vitamíny, ovoce, cukrovinky. Dále profesionální časomíra od spolku Běhy Zlín, hudba, moderátor, profesionální video. O profesionální fotografie se postará Milan Mikšík.

Online registrovaní běžci dostanou navíc i originální běžeckou čelenku české výroby z limitované edice pro miomoveRun ve spolupráci s Outdoor a Sport Floreš.

Vypsány jsou kategorie pro juniory, juniorky, muže, ženy, veterány i veteránky.

,,Pro účastníky jsme připravili dárky v hodnotě 30 000 Kč.

V zázemí závodu se bude prodávat grilované maso, klobásy, pivo od Jakuba Urbana a také veganská a zdravá jídla od Fér Café Veronica. Součástí programu bude tombola se spoustou hodnotných cen. V ní se bude pro online registrované běžce mimo jiné losovat o vouchery v hodnotě 3000 Kč na zámku Wichterle ve Slavičíně. V tombole se bude losovat i o lístky na červencový Karpaty Fest,“ prozradila hlavní organizátorka závodu Barbora Kepáková.

Moderátorem a o hudební doprovod se ve Slavičíně postará známý a oblíbený DJ Aleš Ptáček.

Hlavní pořadatelka také popsala trať závodu.

,,Po startu u slavičínské kuželny se nejprve poběží okruh zámeckým parkem a poté směrem k základní škole. Po prudkém seběhu z kopce čeká krosaře okruh okolo rybníka. Pak následuje úsek přes louku a les směrem k Hájenkám. V závěru se poběží znovu z kopce ke kuželně,“ informuje Kepáková.

,,Běžce tak čeká krásný trailový závod přírodou Bílých Karpat. Na trati bude spousta výběhů i seběhů přes pole, louky, lesy i po asfaltové silnici. Krosaři si tak na okruhu mimo frekventované trasy užijí krásné výhledy na přírodu ve Slavičíně a v okolí Slavičína,“ dodala ještě Barbora Kepáková.

Členitý pětikilometrový okruh má převýšením 134 metrů.

V loňském 6. ročník slavičínského miomoveRun ve všech závodech doběhlo do cíle 153 vytrvalců.

Hlavní dvacetikilometrový závod vyhrál v čase 1:32:00 Andrej Višněvský (Sri Chinmoy Marathon Team Zlín). V ženách vybojovala první příčku Silvie Zvonková (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 1:52:24).

Desetikilometrový závod ovládl Přemysl Žaludek (Cyklogat, 47:07), mezi ženami byla na této trati nejrychlejší díky času 55:37 Jana Žaludková ze Zlína.

V pětikilometrovém závodu zvítězil Radek Milička z domácího týmu Slawex Runners (24:04), mezi ženami na stejné trati dominovala Barbora Žaludková (AK Zlín, 25:32).