Odchovanec KST Zlín v hodnotně dotovaném podniku v hlavní Soutěži jednotlivců, která byla 11. ročníkem Memoriálu Oldřicha Kozáčka, podporovaném městem Slavičín a spoustou dalších místních sponzorů, porazil v semifinále Jana Dufka (KST Zlín) 3:1 (7, 8, -6, 4).  Ve druhém semifinále další zlínský odchovanec Tomáš Koldas (TTC Ostrava 2016) překonal Michala Nedbálka (KST Zlín) 3:1 (-7, 5, 8, 6). Do finále Tomáš Koldas pro bolesti ramene nenastoupil a Smýkal tak souboj o první příčku vyhrál bez boje.

,,Ve Slavičíně jsem se chtěl rozehrát na novou sezonu. Zatím mi v trénincích chyběla zápasová praxe,“ vysvětloval, proč se letos rozhodl zúčastnit se turnaje na Valašsku Tomáš Smýkal.

,,V úvodních utkáních to také bylo těžké. S přibývajícími duely už jsem se ale dostával do pohody. Překvapilo mě, že jsem nekazil důležité výměny, a že jsem.všechny zápasy zvládl technicky i takticky,“ potěšilo nejlepšího stolního tenistu ve Slavičíně.

Smýkalovi se v soutěži jednotlivců nejvíc povedl souboj ve čtvrtfinále proti Martynekovi a semifinálová partie s Janem Dufkem.

,,V polovině září už mě čekají mistrovské duely v extralize. Také budu brzy nastupovat ve stolně tenisové Lize mistrů. Proto jsem se rozhodl rameno šetřit,“ omlouval se za absenci ve finále Tomáš Koldas.    

Na valašských stolech se letos sešlo 66 hráčů z´30 oddílů z Česka, Slovenska a Polska. Hlavní soutěž ve dvouhře se nejprve hrála skupinovým systémem a poté na řadu přišly vyřazovací duely.

Ve Slavičíně se uskutečnila také Soutěž hráčů do divize a třetí slovenské ligy. V premiérovém ročníku Memoriálu Jardy Fojtů se představilo 54 stolních tenistů. Prvenství vybojoval Ivan Páleník. Reprezentant Nové Dubnice si v semifinále poradil s Otmarem Mergenthalem (KST Chropyně) 3:1 (8, -11, 9, 9), ve finále porazil Kryzstofa Martyneka z Českého Těšína 3:1 (6, 7, -9, 8). Druhé semifinále ovládl Martynek, jenž udolal Jiřího Škrlu (KST Vsetín) 3:2 (7, -10, -8, 9, 8). 

Na Valašsku si zahráli i veteráni nad 40 let. Toto měření sil bylo 17. ročníkem Memoriálu Milana Maryáše a to v konkurenci 22 hráčů ovládl také Ivan Páleník (Nová Dubnica), který ve finále po dlouhém boji porazil Štefana Sagáčika (KST Vsetín) 3:2 (14, -7, -8, 8, 11). V semifinálových partiích Páleník zdolal Otmara Mergenthala (KST Chropyně) 3:0 (10, 9, 5) a Sagáčik si poradil s Kryzstofem Martynekem 3:2 (11, -8, 8, -9, 8).   

Posledním podnikem byla Soutěž dvoučlenných družstev. Ta letos byla 24. ročníkem Memoriálu Františka Trlla a zúčastnilo se jí 31 týmů. Z prvenství se radovalo duo Tomáš Smýkal, Jan Dufek (Moravská Slavia Brno, KST Zlín). Vítězové ve finále vyhráli nad dvojicí Tomáš Koldas, Michal Nedbálek (TTC Ostrava 2016, KST Zlín) 2:1 na zápasy. (Smýkal – Nedbálek 3:1, Jan Dufek – Koldas 1:3, Smýkal, Jan Dufek – Koldas, Nedbálek 3:2). Bronzovou příčku obsadili Štefan Sagáčik s Jiřím Škrlou (KST Vsetín).

 ,,Finále rozhodla čtyřhra. V ní jsme prohrávali 0:2 na sety. Poté jsme v utkání hraném ve velkém horku změnili taktiku a ve výměnách jsme riskovali. Díky této taktice jsme deblový souboj obrátili v náš prospěch,“ potěšil zisk zlaté příčky i v soutěži dvoučlenných družstev Tomáše Smýkala. 

,,Potěšilo mě, že se letošního turnaje zúčastnila spousta mladých stolních tenistů. Radost mi udělala také skutečnost, že si k nám našla cestu spousta hráčů ze Zlínského regionu,“ pochvaloval si jeden z pořadatelů Jaroslav Kučera.