Stříbrnou pozici v závodu, jenž byl zároveň 3. ročníkem Memoriálu Dana Veselky, obsadil s pětisekundovou ztrátou Marek Cahel ze Slovanu Luhačovice. Třetí příčku vybojoval Michal Petráš ze Slopného (12:03).

V konkurenci 30 běžců bral ještě další člen Slovanu Luhačovice Zdeněk Slezák za čas 12:10 čtvrté místo, pátý doběhl jeho klubový kolega Johan Vavrys (12:12).

„Mezi muži bylo v čele až do obrátky v Podhradí trio Slovák, Cahel a Petráš. Po dvou kilometrech ovšem Dalibor Slovák zrychlil tempo, probojoval se na vedoucí příčku a tu si pak už jen kontroloval,“ informoval o průběhu ředitel závodu Miroslav Bětík.

V závodu žen triumfovala pětice reprezentantek Slovanu Luhačovice. První příčku vybojovala Šárka Kukalová, které v cíli naměřili čas 15:08 minuty. Druhá doběhla Dagmar Hubáčková (15:15), třetím místem se mohla pochlubit Petra Macková (15:40), čtvrtá skončila Iva Vavrysová (17:33) a pátou pozici pro sebe nakonec získala Jana Kunčarová (20:37).

„Mezi ženami dlouho dominovalo duo Kukalová s Hubáčkovou. Z prvenství se ale nakonec radovala mladší atletka Šárka Kukalová, které vyšel ostrý nástup tři sta metrů před cílovou páskou,“ podotkl Bětík.