Turnaj na Hané vyhrálo zlínské béčko v sestavě Jan Dufek, Jakub Dufek a Filip Dufek, áčko KST Zlín (Michal Nedbálek, Ondřej Vranka, Vojtěch Jelínek) vybojovalo třetí místo. Druhý skončil Přerov.

,Nejzajímavějším duelem v turnaji bylo semifinále, v němž se střetly oba naše týmy. V tomto utkání jsem v první dvouhře porazil Vranku 3:0. Poté Filip Dufek prohrál s Nedbálkem 0:3. V následující čtyřhře Jakub Dufek se spolehlivým bojovníkem Filipem Dufkem udolali v pěti setech Vranku s Jelínkem. Naše dvojice v tomto deblu odvrátila mečbol. Pak se hrála další dvouhra a v ní Jakub Dufek podlehl Nedbálkovi 1:3. Záhy jsem ve čtvrtém singlu zdolal Jelínka 3:0 a tím jsem zajistil našemu družstvu výhru a postup do finále,“ popsal vývoj semifinálového střetnutí Jan Dufek.

Ve finále béčko Zlína zdolalo Přerov (Bořek Otáhal, Michal Palásek, Martin Vlach) 3:2 na zápasy.

,,V souboji o první místo v prvním singlu Jakub Dufek prohrál s Vlachem 2:3, ve druhé dvouhře jsem přehrál Otáhala 3:2, když jsem v tomto zápase odvrátil šest mečbolů. Pak se hrála čtyřhra a v ní Jakub Dufek s Filipem Dufkem po velké bitvě překonali Paláska s Vlachem 3:2. Dramatický vývoj střetnutí pak pokračoval. Ve třetím singlu Filip Dufek podlehl Otáhalovi 0:3. O osudu finále tak rozhodla až čtvrtá dvouhra. V ní jsem porazil Paláska 3:1,“ raduje se z cenného turnajového triumfu Jan Dufek.

,,O našem vítězství na Prostějovsku rozhodly dobré výkony ve čtyřhrách a psychická odolnost při odvracení mečbolů. Svoji roli sehrály i zkušenosti z ligových soutěží,“ upozornil ještě Jan Dufek.

Turnaj pořádal oddíl stolního tenisu TJ Sokol Němčice nad Hanou. Zúčastnilo se ho 12 družstev z Olomouckého kraje, Zlínského kraje a Jihomoravského kraje. Družstva byla složená ze tří hráčů. Zápasy se hrály do třetího vítězného bodu systém: první dvouhra, druhá dvouhra, čtyřhra, třetí dvouhra, čtvrtá dvouhra.