Zájem o klání na 140 kilometrech dlouhé trati proložené sedmi slalomovými zkouškami v okolí Vizovic rok od roku roste. Pořadatelé tak museli zájemce opět odmítat.

„Ve finále jich ale bylo jen pět, které se pozdě ozvaly. Prodloužením tratí jsme navýšili kapacitu vozů na aktuálních 145. A když přišly i nějaké omluvenky, nakonec jsme se dostali do ideálního stavu,“ pochvaluje si dlouholetý organizátor nejoblíbenější amatérské soutěže v regionu.

„Stav před krizí, kdy nám chodilo okolo dvou set přihlášek, je už asi nenávratně pryč,“ pousmál se.

V sobotu ráno u vizovické sokolovny nebude chybět ani obhájce loňského prvenství Lubomír Světínský.

„Standardně se představí i kvarteto předjezdců s profesionální licencí, tradičně v čele s Tondou Tlusťákem a Martinem Březíkem,“ pochvaluje si Cekota.

Jako každoročně se příchozí dočkají změn na tratích. „Letošní novinkou je opět po dvou letech zařazení úseku Hvozdná. Druhou je spojení dvou slalomových zkoušek Rakové s Čamínkou. Bude zajímavé, nakolik bude necelých 11 kilometrů sjízdných,“ pousmál se tajemník závodu.

Valašské stopy se podle všeho opět zúčastní na dvě desítky tisíc fanoušků, kteří budou mít opět vstup zdarma.

„Závod je hlavně pro amatérské řidiče, zde směřujeme veškerou energii v organizaci. I proto letos poprvé uzavíráme již ve velkém předstihu, od páteční 15. hodiny, úsek na zkoušce Barák. Snažíme se minimalizovat zakázané testování a najíždění tratí,“ uzavřel Antonín Cekota.