Vítězný celek dovedli na cestě za zlatou příčkou Martinec, jenž zaplaval svůj úsek za 6:55, Holzner cyklistiku zajel za 42:26 a Hurta osm kilometrů zaběhl v čase 30:23. Stříbrnou pozici obsadil časem 1:25:13 kolektiv ZGH Team (Tomáš Zemánek, Radim Hýbl, Lubomír Gregušiak), třetí místo vybojovalo družstvo Klenoty Slavičín (Martin Huťa, Daniel Majc, Pavel Dorušek, 1:35:24). Brutaři z kopru (Martin Dorňák, Michal Lorenc, Jakub Kudela, 1:36:57) skončili čtvrtí a Zvonek Sport Team Valašské Klobouky (Adéla Maňáková, Silvie Zvonková, Jan Zvonek, 1:44:31) získal pátou pozici.

,,Bylo to čtvrté vítězství našeho týmu z dosavadních pěti ročníku Valašského triatlonu. Jenom škoda, že se Michal Hurta nemohl zúčastnit vyhlášení výsledků. Běžec našeho družstva totiž po závodu skončil díky velkému vedru v nemocnici," mrzelo šéfa kolektivu Masáže Holzner Petra Holznera. Jeho tým měl oblíbený podnik pod kontrolou. ,,V úvodní disciplíně Martinec překonal místní plavecký rekord. Jeho zásluhou jsme měli po plavecké části na prvním místě osmaosmdesátisekundový náskok před ostatními soupeři. Ten jsem na kole navýšil až na tři minuty a pětatřicet sekund. V závěrečném běhu Hurta i přes pozdější zdravotní komplikace naše prvenství bez problémů udržel," radoval se z triumfu Holzner.

Na Valašsku hodnotili také závod jednotlivců. Ten opanovali reprezentanti kašavského Valachbajk Teamu Martin Hečko a Lucie Javorová. Hečko v mužích dominoval časem 1:29:21. Druhé místo vybojoval Milan Zvonek (Zvonek Sport Valašské Klobouky), který byl v cíli o čtyřiapadesát sekund pomalejší. Bronzový doběhl Jiří Kubíček z klubu Triatlon Zlín (1:30:46). ,,V Brumově jsem startoval poprvé a byl jsem nadšený z výborné atmosféry a skvělé organizace. Plavání jsem zvládl bez jediného tréninku. Na kole se mi nejelo nejlíp, ale na ostatní soupeře jsem příliš neztratil. V běhu jsem manko smazal a nakonec jsem vyhrál i se solidním náskokem," pochvaloval další spotrovní skalp v kariéře Martin Hečko. Tomu vyhovovala i kilometráž závodu. ,,I tak to bylo ve velkém vedru hodně náročné," dodal Hečko.

Lucie Javorová mezi ženami kralovala časem 1:41:55. ,,Dneska to byl hlavně souboj s horkem. Nejvíc jsem si však užila cyklistiku na trati vedoucí krásnými lesními úseky v okolí Brumova," příznala v cíli triatletka z Hvozdně hájící barvy kašavského klubu Valachbajk Team Lucie Javorová.

Autor: Lubomír Hotař