Na pátém až osmém místě skončily trojice: 5. Čupakabra, 6. Šproc,7. Halenkovice 1, 8. Žlutava 1.

Nejlepším hráčem byl vyhlášen Ladislav Bršlica (CVT), nejstarším hráčem byl 72letý Rudolf Petrůj (RuMiTo), cenu pro nejbojovnější tým převzala trojka Kozičky, cenu útěchy obdržela Lisovna.

,,Turnaje se zúčastnilo rekordních 20 trojic. Ty byly rozlosovány do 4 základních skupin po 5 týmech. Z každé skupiny 2 nejlepší trojky postoupilo do čtvrtfinále. Od čtvrtfinále se pak hrálo klasické play off,“ informuje jeden z pořadatelů a smečař vítězného týmu CVT Ladislav Bršlica.

Hodně zajímavé byly rozhodující utkání v turnaji.

Ve finálovém duelu CVT jednoznačně ovládlo první set. Ve druhém ale výborně hrající Úruba zavelel k obratu a High-Tech v posledním turnajovém zápase vyrovnal na 1:1. Rozhodující třetí sada byla dlouho v režii Ladislava Bršlici. Za stavu 6:3 ale High-Tech zmobilizoval síly a čtyřbodovou sérií skóre otočil na 6:7. Na to zkušený Ladislav Bršlica zareagoval timeoutem a to zřejmě rozhodlo celé utkání, protože CVT zvládnutou koncovkou třetího setu a tím strhlo konečnou výhru na svoji stranu.

Také v souboji o 3. místo byla k vidění dramatická třísetová bitva, kterou stejně jako v roce 2022 ovládl Zuzka team.

,,Zajímavostí tohoto zápasu bylo, že se v něm utkaly prvoligové hráčky Zuzana Drahotová z Čelákovic a čakovická Barbora Šimáčková, které ale svým mužským spoluhráčům zdatně sekundovaly a obě dokázaly, že ženský ligový nohejbal nabízí pěknou podívanou,“ upozornil Ladislav Bršlica.

Turnaj se konal v otrokovické Městské sportovní hale u Lanáčku.

VÝSLEDKY ROZHODUJÍCÍCH ZÁPASŮ VE VÁNOČNÍM TURNAJI V OTROKOVICÍCH – 22. ročník:

Čtvrtfinále:

CVT – Šproc 2:0, High-Tech – Žlutava 1 2:0, Kozičky – Čupakabra 2:1, Zuzka team – Halenkovice 1 2:0

Semifinále:

CVT – Zuzka team 2:0, High-Tech – Kozičky 2:1

O 3. místo:

Zuzka team – Kozičky 2:1 (8, -8, 8)

Finále:

CVT – High-Tech 2:1 (6, -8, 8)