Druhý skončil David Smrčka z týmu Chobotix (12:51:21), bronzovou pozici obsadil Marek Peterka z Děčína (13:12:12). Vabroušek na severu republiky dominoval ve všech částech závodu. 3800 metrů dlouhé plavání zvládl v čase 50:17, 180 kilometrů cyklistiky zajel za 6:08:51, a v maratonu se prezentoval časem 4:21:23. Drobné sekundy ztrácel pouze v depech.

,,Extrémní závod se konal v nádherné krajině Česko Saského Švýcarska a Lužických hor," upozornil Vabroušek. Ten byl z vystoupení ve Wintermanu nadšený. ,,Byl to jeden z mých největších zážitků, které jsem kdy absolvoval," tvrdí reprezentant klubu Author Tufo Trilife Zlín.
Zájimavá byla už plavecká část.

,,Úvodní plavání v Labi bylo prvním extrémem, protože začalo v pět hodin ráno skokem z parníku do ledové, temné dvanáct stupňů studené řeky. Proto jsme se po něm musel v prvním depu rozehřát u ohně," zavzpomínal Ironman z našeho kraje, jenž se už ve vodě ujal pozice lídra letošního Wintermana.

Cyklistická část měřila 180 kilometrů a měla převýšení 4500 metrů. ,,Jelo se v Národním parku Českého Švýcarska a kolo končilo v Lužických horách v hotelovém Resortu Malevil. Na trati jsme mimo jiné projeli Děčínem, Hřenskem, Českou Kamenicí, Krásnou Lípou, Velkým Šenovem, Šluknovem, Rumburkem a Heřmanicemi v Podještědí. Svítat však začalo až po čtyřiceti cyklistických kilometrech," prozradil malenovický triatlet.

Rovněž maraton s celkovým převýšením 1200 metrů měl svoje kouzlo. ,,Běželo se pořád po asfaltu a cíl byl na Ještědu. Posledních 14 kilometrů jsme proto pořád stoupali a jeden z nejvyšších vrcholů v Česku tak bylo hodně těžké zdolat," přiznal závěrem Petr Vabroušek, o jehož prvenství na severu Čech nebylo pochyb od startu až do cíle. (hot)