„Poprvé v historii jsme na první jezdce čekali ještě dobrou půlhodinu. Jako první k nám dorazila česko-německá posádka Jiří Kašpar – Thomas Windisch,“ dívá se do prezenční listiny šéfka sekretariátu mezinárodní soutěže Marta Regnerová.

K úterní 21. hodině se omluvilo 10 posádek, mezi kterými je i kuvajtsko– katarská posádka. „A kvůli nim jsme sháněli jejich vlajky. Tak snad dorazí alespoň za rok, když už jsme na ně připraveni,“ směje se šéfka.

Další tři posádky telefonicky oznámily, že si itinerář vyzvednou ve středu brzy ráno.

„Největší nápor jsme zde měli po půl páté odpoledne, kdy skončily oficiální testy na Kelníku. Naštěstí jsme na to byli připraveni, vše proběhlo v poklidné, přátelské atmosféře,“ pochvaluje si Regnerová.

Testování na Barumku - 13. 8. 2019
VIDEO: Posádky testovaly před startem Barum Rally, k vidění byly i havárky

Na autogramiádě nechyběly hvězdy

V úterý v podvečer se v obchodním centru Zlaté jablko opět tísnily stovky fanoušků Barumky, kteří si jako každoročně přišli pro autogramy předních posádek 49. ročníku.

K dispozici opět byly na dvě desítky posádek v čele lídrem evropského šampionátu Rusem Alexejem Lukjaňukem či obhájcem a vítězem uplynulých čtyř ročníků – továrním pilotem Škody Motorsport Janem Kopeckým.

„Nechyběla zde ani kompletní česká špička či regionální hvězdy v čele s Tomášem Kostkou, Jaromírem Tarabusem či ambasadorem podniku Miroslavem Jakešem,“ doplnil tiskový mluvčí akce Roman Ordelt.

Autogramiáda jezdců Barum Czech Rally Zlín v roce 2017. Ilustrační foto
Závodníci Barumky se začínají sjíždět do Zlína. Připraveny jsou i autogramiády

Co nás čeká?

Vše zásadní pro aktéry 49. ročníku Barum Czech Rally Zlín začne sice až v závěru pracovního týdne, ovšem už ve středu a ve čtvrtek čekají posádky seznamovací jízdy s nástrahami 15 rychlostních zkoušek na osmi úsecích v celkové délce 220 kilometrů.

V pátek dopoledne je připravena kvalifikační zkouška a shakedown na úseku mezi Napajedly a Komárovem, v 16 hodin přijde na řadu slavnostní start na náměstí Míru ve Zlíně.

Po jízdě pravidelnosti Zlínských kol (16.30), exhibiční jízdě historických aut a bugatti (17.45) a úvodním klání v rámci 11. ročníku Star Rally (19.15) odstartuje za tmy (21.15) hlavní závod na městské rychlostní zkoušce v centru Zlína.

Vítězná posádka po absolvování nástrah 755 kilometrů dorazí do cíle opět před radnici města Zlína v neděli před 17. hodinou.