„Tohle na světě ještě nikdo nezkusil, byla to pro nás velká výzva jít na samé finále Noci bojových umění po osmi mistrech světa a po šaolinských mniších,“ vrací se k výkonu Vladimír Tomi, jenž se svým kolegou a parťákem Robertem Klimešem podstoupil náročnou přípravu.

„Chtěli jsme všem dokázat, že patříme mezi skutečnou světovou elitu bojového umění. Po vydařeném výkonu se nyní můžeme pochlubit držením již pěti světových rekordů a řadou tuzemských v přerážení. Malinko nás mrzí, že jsme na akci ukázali jen vrchol ledovce, co opravdu umíme,“ pousmál se Tomi, jemuž na sobotní akci byl přidělen 7. Dan.

„Za nejvyšší poctu ale považuji pozvání šaolinského opata do svého kláštera a že mě nazval svým přítelem.“

Podle jeho slov Dragon Warriors jen splnili cíl z před tří let.

„Myslím si, že nyní už nemusíme nikomu a nic dokazovat. Získali jsme si respekt všech mistrů světa, co na akci vystupovali, a respekt samotných šaolinských mnichů. A jestli budou další rekordy? To už nyní není podstatné,“ mávl rukou a oznámil zásadní rozhodnutí.

„Ve Zlíně už nebudu pořádat žádnou akci tak velkého významu, jako byla sobotní Noc bojových umění. Dám prostor jiným organizátorům a přeji jim mnoho úspěchů. Myslím si, že člověk má vědět, kdy má odejít. Nyní se již budu věnovat jen akcím Dragon Warriors,“ dodal Vladimír Tomi.