Seminář povede špičkový anglický trenér, kvalifikovaný mezinárodní instruktor Mr. Thomas Denis z Taekwondo ITF školy Docklands London. Setkání je výjimečné zejména proto, že Zlín je jediným místem v Česku, kde se seminář tohoto trenéra pořádá.

„Denis má černý pásek s šestým danem, což znamená šestý mistrovský stupeň. Od roku 1984 je trenérem mnoha úspěšných reprezentantů Taekwonda ITF, juniorů i seniorů anglického národního týmu, který vedl a připravoval na světové i evropské šampionáty. Specializuje se na taekwondo disciplíny technické sestavy a sportovní boj. Od roku 2000 stojí ve vedení rady anglické reprezentace. Proto všichni s nadšením očekávají, co se naučí nového,“ prozradil za organizátora hlavní trenér taekwondo ITF Zlín Roman Hanák.

Taekwondo ITF Zlín tvoří zejména absolventi a studenti Univerzity Tomáše Bati, avšak přihlásit se do oddílu může kdokoliv starší šestnácti let. Taekwondo je moderní korejské bojové umění sebeobrany. Jde o bojové umění s rozsáhlým obsahem, který může člověk studovat celý život. Věnovat se mu může každý bez rozdílu pohlaví či věku.

„Rád bych zdůraznil, že v Taekwondu jde hlavně o sebeobranu, jednoduše ubránit se násilníkovi. Buď ubránit sebe nebo svoji rodinu či někoho slabšího. Proto nedílnou součástí výuky sebeobrany jsou i morální principy shrnuté v zásadách taekwondo zdvořilost, čestnost, sebeovládání, vytrvalost a nezkrotný duch,“ přibližuje Hanák.

Bezesporu nejatraktivnější podívanou pro diváky jsou přerážecí techniky na desky, které taekwondisté často předvádějí s rozběhem ve výskoku či třeba s otočkou. Nebo v takzvaném silovém přerážení dokážou rozbít mnoho střešních tašek jednou ranou, či přeseknout například ledovou kru.

„Co je však pro dnešní dobu nezanedbatelné, je použití zkušeností v reálném životě, tedy umění ubránit se v krizové situaci,“ dodává Hanák.

(spo)