„Zda do toho opravdu půjdou, se rozhodne až v pátek odpoledne, kdy všichni dorazí, rozcvičí se a vyhodnotí podmínky. Všichni ale věříme, že tento vložený závod se uskuteční a měl by být odstartován v sobotu ve 13.45 hodin,“ upřesnil předseda pořádajícího zlínského atletického klubu Lukáš Vojtek.

A právě účast nejlepších sprinterů nejen z Česka, ale i sousedního Slovenska by měla být ozdobou nejkratších běžeckých distancí. „Podle všeho je k nám mimo jiné nalákal vyhlášený sprinterský dvojboj na tratích 100 a 200 metrů, přesněji zlatý bonus. Vypsány jsou štědré odměny i za pokoření stávajících rekordů mítinku 10.45 s a 20.90 s, které při osobních maximech jednotlivých účastníků je reálné,“ směje se.

Příchozí diváci se ovšem mohou těšit i na zajímavé výkony v dalších disciplínách. Kromě sprintů (100 a 200 m) mužů a žen jsou do programu zařazeny běhy na 400 m žen, 1000 m mužů a žen, 3000 m překážek, výška, trojskok a oštěp mužů a skok daleký.

„A to by mimo jiné mohl být také vrchol mítinku. Podařilo se nám totiž získat do Zlína Radka Juška, jehož osobák je 8,31 metru a po nedávném nevydařeném finále v Berlíně si chce u nás spravit chuť. Třeba se na našem mítinku dočkáme pokoření osmimetrové hranice,“ přeje si předseda. „Každopádně letošní ročník by měl být nabit reprezentanty, nad účastí uvažuje i Pavel Maslák. Alespoň ceny přijedou předat zraněné či nezávodící Lenka Masná či Bára Procházková,“ dodal Lukáš Vojtek.

Martin Hosták
Hosták se zase usmíval. Přivedl staronového generálního sponzora
Představení hokejového sponzora PSG Zlín.
Novým generální partnerem zlínských hokejistů je PSG