To však není jediná ztráta. Sportovní kariéru po sezoně ukončila také hbitá křídelnice Andrea Očadlíková, mladá spojka Adéla Baumbachová zase v létě přestoupila do ostravské Poruby.

„Adekvátní náhradou by měly být naše talentované odchovankyně Vendula Hubová a Jolana Mizerová. Obě spojky část minulé sezony vynechaly kvůli vážným zraněním kolene, po dlouhé pauze se ale opět vrací k házené,“ těší manažerku interligového týmu Zlína Danielu Sobieskou. „Jejich léčení probíhá dobře. Obě holky se postupně zapojí do přípravy. Samozřejmě víme, že v prvních zápasech sezony hrát nebudou,“ uvědomuje si Sobieská, a i proto aktuálně jedná o příchodu dvou posil. „Jejich jména ale z taktických důvodů nemohu prozradit,“ omluvila se.

Novou tváří ve zlínské kabině je mladá Barbora Grabcová. Levoruká spojka či křídelnice přišla na zkoušku z Kunovic. Do družstva žen byla definitivně přeřazena také talentovaná dorostenka Natálie Herbočková. „Na konci sezony se jevila dobře,“ chválí šikovnou hráčku Sobieská.

Petr Vabroušek na sobotním závodu Ford Challenge Prague 2018.
Zápisník Lubomíra Hotaře

Slovenský trenér Martin Spuchlák v přípravě otestuje také další nadějné dorostenky. Do Zlína by mohla zamířit i slovenská spojka Petra Varjassiová. Bývalá hráčka Veselí nad Moravou naposledy působila v Rakousku a na Moravě absolvovala pár tréninků. „Budu s ní ještě mluvit. Uvidíme, jak to nakonec dopadne,“ uvedla Sobieská.

Moravský tým jinak žádné házenkářky ze zahraničí neláká. „Nehrajeme si na žádný velkoklub. Rozpočet je omezený, mantinely docela úzké,“ přiznává Sobieská.

Interligové házenkářky Zlína, které loni hrály pouze ve skupině o udržení, zahájily letní přípravu v pondělí 23. července. „Zatím je to klasika. Nudu v posilovně střídá běhání do kopce,“ s úsměvem komentuje neoblíbený dril Sobieská.

Ve Zlíně postupně změnili systém tréninků. Společně s ženami se budou připravovat také dorostenky.

V plánu je kondiční soustředění v Morkovicích, odkud se tým vydá stejně jako loni na silně obsazený mezinárodní turnaj do německého Melsungenu. Do té doby už by kouč Spuchlák chtěl mít o týmu a posilách jasno.

Španělský pilot Dani Sordo bude ozdobou letošní Barum Czech Rally Zlín, která se uskuteční od 24. do 26. srpna
Španěl Sordi míří do Zlína. Barum Czech Rallye dodá glanc, tvrdí Regner