Čtyřhru vyhrál ukrajinsko-gruzínský pár ve složení Julia Bejgelzimerová, Margalita Čaknašviliová, který v dramatickém finále zdolal maďarskou dvojici Reka-Luca Janiová, Katalin Marošiová po setech 3:6, 6:1, 10:8. Pátý ročník zlínského turnaje je dotován částkou 50 tisíc amerických dolarů, z toho vítězka obdrží 7 316 dolarů.

Obhájkyně titulu Patricia Mayrová-Achleitnerová (na žebříčku WTA 113.) vyhrála ve dvou setech 6:4, 6:3 semifinálový zápas nad Annou-Lenou Groenefeldovou (202.) z Německa. Utkání trvalo půldruhé hodiny a v koncovce setů měla vždy navrch loňská vítězka turnaje ve Zlíně.

„Hrála jsem velmi dobře a důležitý pro průběh zápasu byl zisk prvního setu. Definitivně jsem začala věřit ve výhru ziskem osmé hry ve druhém setu. Horké počasí mně příliš nevyhovuje, byl to velmi obtížný zápas,“ uvedla Patricia Mayrová-Achleitnerová.

„Bylo by skvělé tady podruhé vyhrát, ale proti Rusce, která je v první stovce, to nebude jednoduché. A příprava na finále? Vrátím se na hotel a budu především odpočívat,“ řekla 24letá rodačka z tyrolského Rumu.

Anna-Lena Groenefeldová působila ve Zlíně velmi sympaticky a v předešlých zápasech neztratila ani set, přičemž soupeřkám povolila ve třech zápasech pouze dvanáct her. Před pěti lety figurovala v dubnu 2006 na světovém žebříčku dokonce na čtrnáctém místě, ale vinou zranění a problémů klesla do nižších pater. „Patricia tady hraje ve velmi dobré formě, měla jsem z její hry respekt. Vyrobila jsem více chyb než soupeřka,“ přiznala Groenefeldová.

Ve druhém semifinále nejvýše nasazená Xenia Pěrvaková (87) z Ruska přehrála Juliji Bejgelzimerovou (177.) z Ukrajiny.

„Střetnutí mělo velmi dobrou úroveň. Chtěla jsem dnes vyhrát, ale nepodařilo se. Xenia byla lepší a měla i více sil. Já jsem sice bojovala do posledního míčku, ale nestačilo to,“ pověděla 28letá hráčka z Doněcka, která byla ve Zlíně jako čtvrtá nejvýše nasazená.

Finálový zápas ve čtyřhře měl dramatický průběh a v rozhodujícím tie-breaku se pomyslná miska vah nakláněla na obě strany. Nakonec přinesl více štěstí ukrajinsko-gruzínské dvojici Julia Bejgelzimerová, Margalita Čaknašviliová, která po setech 3:6, 6:1, 10:8 porazila Reku-Lucu Janiovou, Katalinu Marošiovou z Maďarska. Zajímavostí je, že do semifinále se nedostal ani jeden ze čtyř nasazených párů.

„V první řadě blahopřeji Julii, která hrála skvěle a má velkou zásluhu na tom, že jsme tady ve Zlíně společně vyhrály. První set se vyvíjel pro nás velmi špatně, naštěstí ten druhý vyzněl jasně pro nás. Hrály jsme uvolněně a jsem velmi ráda, že tiebreak dopadl úspěšně pro nás,“ uvedla o28letá Margalita Čaknašviliová.

Společně s Julií již jeden turnaj v deblu vyhrály.

„Ano, byla to pro nás druhá finálová účast. Ve Zlíně proběhl velmi zdařilý turnaj, organizace byla výborná. Bohužel ze samotného města jsme toho příliš neviděly, ale určitě nám z dnešního vítězství zůstanou v paměti krásné vzpomínky. Teď míříme do Turecka na další turnaj,“ pověděla sympatická Gruzínka.

Výsledky – dvouhra, semifinále: Mayrová-Achleitnerová (AUT, 2) – Groenefeldová (GER) 6:4, 6:3, Pěrvaková (RUS, 1) – Bejgelzimerová (UKR, 4) 6:2, 7:5. Ve finále se utkají: Pěrvaková – Mayrová-Achleitnerová.
Čtyřhra – finále: Bejgelzimerová, Čaknašviliová (UKR/GEO) – Janiová, Marošiová (HUN) 3:6, 6:1, 10:8