Jisté je, že do Zlína dorazí na tři sta posádek, které si to rozdají nejen o body do českého a evropského šampionátu v případě soudobých vozidel, ale i o body a prestiž mezi veterány.

„Připraveno máme na čtyři stovky pohárů, kdo dojede, ten si něco odveze. Bude smůla, pokud si někdo alespoň jeden neodveze,“ cítí Regner.

Dlouholetý šéf nejpopulárnějšího automobilového podniku v tuzemsku má přitom radost, že nemusí jako před rokem řešit zásadní dilema.

„Minulý rok byl tragický, velké množství otázek, nejasností, chvílemi jsem si připadal jako blbec. To již nechci zažít! Zpětně jsem rád, že jsem vyhrál vnitřní boj a závod odložil. Bylo to dobré rozhodnutí,“ přiznává Regner, pro kterého to byl náročný čas.

Roman Kresta. Ilustrační foto.
Nabitá startovka. Ikona Kresta však jubilejní Barumku nepojede

„Přežili jsme jej a opět se rozjíždíme. Je to ale složité po všech stránkách!“

Vše podstatné je nachystáno. „Nyní pracujeme hlavně na trati, musíme zprůjezdnit některé úseky.

Deště a těžká technika totiž napáchaly nemalé škody,“ potvrzuje Regner.

Jubilejní ročník nabídne na 211 ostrých kilometrů rozdělených do 15 rychlostních zkoušek a proběhne ve čtyřech na místo pěti dnů.

„Největší tlak bude na spolujezdce, kteří si budou muset načíst tratě ve výrazně kratším čase. Jinak start a průběh samotného závodu bude velmi podobný minulým letům,“ potvrzuje šéf závodu, jenž ale několik překvapení v rukávu má.

Mimo jiné i návrat cílového můstku, jenž byl naposledy v akci před devíti lety ještě pod Velkým kinem ve Zlíně, nyní bude připraven před místní radnicí.

Na své premiérové vítězství dosáhl o víkendu fryštácký soutěžák Erik Cais. Český rallye pilot byl nejrychlejší v soutěži Rajd Rzeszowski, která se jela v rámci polského šampionátu.
Bravó! Erik Cais ovládl rallye v Polsku. Podívejte se.

„V sobotu své akrobatické umění představí na náměstí i motokrosař Pilát a jeho dechberoucí skoky,“ poznamenal.

Do Zlína v příštím týdnu dorazí v klání hlavní části 146 posádek ze 24 států, z nichž 51 bude ze zahraničí. 81 z nich navíc bude bojovat v seriálu ERC (ME).

„Prvních pět posádek kopíruje aktuální pořadí evropského šampionátu, až s šestkou vyrazí na trať Barumky její osminásobný vítěz a král Jan Kopecký. Chybět nebude ani kompletní regionální automobilová špička v čele s naším ambasadorem Erikem Caisem,“ těší Regnera.

Více vrásek mu ale dělá změna promotéra IRC. Současný Eurosport se zaměří na klání „zelených“ elektrických závodniček, nově se od příští sezony bude o evropský šampionát starat promotér MS.

„Trošku nás to vyděsilo, především kvůli jeho finančním nárokům, které mohou mnohonásobně vzrůst. Pro příští rok se prý nic zásadního nemění, nezdraží poplatek, ale uvidíme, co bude dál. Nechci předjímat,“ dodal smířlivě Miloslav Regner.