V duelu Lešení s Mikelem viděli diváci rekordních 17 branek, o tři více dal prvně jmenovaný výběr. Začátek přitom patřil Mikelu, ale s přibývajícími minutami se stále více prosazovalo Lešení. „Pomohly nám korektury v sestavě. Ve druhé půli jsme také soupeře předčili v rychlejším přechodu do útoku. Možná zlomovým momentem celého střetnutí byla neproměněná penalta Hubáčka,“ prozradil forvard Lešení Pavel Petráš.

V úvodním duelu kola Recal remizoval s Benfikou 5:5 a za bod musel být rád. Dlouho se totiž zdálo, že favorizovaný Recal bude poražen. Benfika totiž vedla 2:0, 3:1 a 5:2. Tři minuty před závěrečným hvizdem však Tomáš Teplý srovnal. „Ve druhém poločase jsme soupeře zbytečně pustili do tlaku, a proto jsme ztratili dobře rozehraný zápas, v němž jsme měli víc vyložených šancí. Utkání se nám ovšem povedlo, navíc nás těší výkony mladíků Uhera a Lukáše Skaličky,“ hodnotil dramatickou podívanou obránce Benfiky Antonín Kadlčák.

Skóre se naopak přelévalo v zápase Argentiny s Oknaři. Argentina vedla 3:0, aby později prohrávala 3:4 a 4:5. V závěrečné fázi ofenzivně laděné partie Zdeněk Luňák vyrovnal na 5:5 a vítězný gól Argentiny vstřelil v 57. minutě Chvíla. „Podržel nás brankář Soukeník. Vycházela nám rovněž taktika rychlých brejků,“ pochvaloval si útočník Argentiny Adam Luňák.

Oknaři prohráli i druhý víkendový zápas, v dohrávce čtvrtého kola podlehli Recalu 2:3. „Vedli jsme už 3:0, ale velkou nedisciplinovaností jsme si situaci zkomplikovali,“ zlobil se kouč Recalu Radek Matulík.

Přehled výsledků 5. kola: Recal – Benfika 5:5 (Tom. Teplý 4, Gettler – Klimek 2, Lukáš Skalička 2, Uher), Mikel – Lešení 7:10 (Frolek 5, Zelík, Batík – L. Lošťák 2, Petráš 2, Vavruša 2, Holomek, St. Skalička st., St. Skalička ml., Holub), Argentina – Oknaři 6:5 (Chvíla 4, Zd. Luňák, Cahyna – Jos. Křenek 3, Cigánik 2). Dohrávka 4. kola: Oknaři – Recal 2:3 (Josef Křenek, Novosad – Tom. Teplý 2, Šumšal).