Vendula Horčičková absolvovala na Českolipsku čtyři závody v pěti dnech, Jonáš Hubáček se představil ve třech závodech, na Kokořínsku závodila také Michaela Dittrichová.

V úvodním sprintu žen (3600 metrů, 124 startujících) obsadila Vendula Horčičková 22. místo.

,,Velmi pěknou i technicky zajímavou trať jsem oběhla bez větších problémů. Většinou se mi dařilo volit optimální postupy, proto jsem se mohla radovat z jednoho z nejlepších umístění ve Světovém poháru ve sprintu,“ potěšil povedený výsledek orientační běžkyni z Přerova hájící luhačovické barvy.

Hubáček ve sprintu mužů (4000 metrů, 124 startujících) skončil pětašedesátý.

Poté se v severočeských lesích konal závod sprintových štafet.

,,V něm jsem běžela na posledním čtvrtém úseku druhé české štafety. Jako tým jsme se nevyvarovali několika chyb a náš výsledek mohl být lepší, než zisk dvaadvacáté příčky. Nicméně do finálních výsledků se počítá z každého státu jen jedna nejlepší štafeta a naše první štafeta obsadila fantastické 2. místo. Takže jsme se jako český tým hodně radovali,“ prozradila Vendula Horčičková.

Po štafetách následoval v pískovcových terénech na Kokořínsku závod na krátké trati. Mezi ženami (4230 metrů, 125 startujících) skončila Horčičková osmnáctá a Michaela Dittrichová sedmasedmdesátá.

,,Protože mě trápil žaludek, tak moje fyzická kondice v den závodu nebyla optimální. Závod jsem ale technicky ustála a za 18. místo jsem v něm získala dost bodů do Světového poháru,“ pochvaluje si reprezentantka OOB TJ Slovan Luhačovice.

Mezi muži Jonáš Hubáček dlouho běžel velmi solidně. Bohužel v závěru vzal jinou kontrolu a byl diskvalifikován.

Světový pohár v České Lípě vyvrcholil závodem na klasické trati. Ženy běžely 9420 metrů a Horčičková v něm v konkurenci 115 soupeřek vybojovala skvělou 7. příčku.

,,Závod mi sedl. Běžela jsem dobrý tempový výkon. V prudkých kopcích jsem se cítila silná. Technicky jsem udělala pouze jednu chybu, která mě velmi mrzí, protože mě stála umístění na velké bedně. Ovšem i ze zisku 7. místa jsem nadšená. Je to můj nejlepší individuální výsledek ve Světovém poháru v kariéře. Navíc na královské trati a ve skvělé atmosféře na domácí trati,“ raduje se Vendula Horčičková.