„Florbalu jsem v posledních sezonách dával strašně moc, ale paradoxně jsem z něj neměl takovou radost jako dřív. Věděl jsem, že v Otrokovicích je dobrá parta, takže jsem ani jiné možnosti neřešil,“ říká Gál.

Přítelkyně ho sila lákala do Prahy, kam odešla studovat, slovenský florbalista se ale rozhodl zůstat na Moravě. Ani návrat domů do Košic ho nelákal. „Zatím ne, ale jednou se tam vrátím,“ slibuje.

Do Otrokovic na tréninky i zápasy pravidelně dojíždí z Ostravy, kde žije i pracuje v marketingovém oddělení jedné firmy. „Navrhuji grafické věci, starém o chod i další věci,“ informuje.

Novému týmu při své premiéře pomohl pětadvacetiletý slovenský reprezentant gólem a dvěma asistencemi skolit brněnské Buldoky 11:3, aby o dva později společně se zbytkem mužstva kousal porážku 2:5 se Spartou.

„Musíme změnit pár věcí a detaily, aby všechno fungovalo, tak jak má,“ říká Gál.

Rodák z Košic přišel do Otrokovic těsně před startem nové superligového ročníku. Se spoluhráči se zatím sžívá. S nových spoluhráčů před svým příchodem znal pouze bývalé parťáky Marka Švajného a Lukáše Pešata.

„Na ostatní zatím volám přezdívkami,“ usmívá se poslední letní posila Panterů.

Na Zlínsku se mu líbí, zatím si nemá na co stěžovat. „Je to tady super, úžasné,“ rozplývá se. Atmosféra i lidé v klubu ho překvapili. Přitom většinu zatím nezná, protože do Otrokovic přišel až těsně před startem Superligy.

I na palubovce to zatím trochu drhne. První zápas byl o dost lepší než ten druhý. Gál nastoupil v útoku se Sovjákem a Zapletalem, v obraně byli Nagy se Švajným.

„S kluky jsme se o mé roli moc nebavili. Jak to ale cítím, měl bychom chlapcům připravovat šance a hlavně pracovat na Zapletala, který je střelec a minulý rok dával spoustu gólů,“ uvedl Gál.

I když patří pětadvacetiletý florbalista mezi slušné kanonýry, ve Vítkovicích byl spíše průměrným borcem. Moc branek nestřílel. Zato ve slovenské reprezentaci se proměnil v gólového zabijáka.

„Asi jsem turnajový hráčem,“ přemítá.

Panterům chce svými výkony pomoct k jedné z medailí.

„Věřím týmu, ve kterém hraji,“ zní jedno z jeho hesel.
Sám se za trofejemi nehoní. Sympatický Slovák by v Otrokovicích rád našel ztracenou pohodu a lásku ke sportu.

„Když to člověk dělá tak dlouho a na nějaké úrovni, přestane ho to bavit a začne přemýšlet, proč florbalu vlastně obětuje tolik času, když prostor v zápase není adekvátní tomu, co sportu obětuje,“ říká.

Gálovi se občas honí v hlavě různé myšlenky, nakonec u florbalové hole a děravého míčku zůstává. „Snad brzy najdu správnou chuť,“ doufá.

O víkendu se letní posila představí vlastním fanouškům. Pantery totiž čeká domácí dvojzápas s Mladou Boleslaví a Střešovicemi.

„Bude to těžké. Mladou Boleslav čeká první zápas, přijede k nám s chutí. Pokud ale podáváme stodvacetiprocentní výkon, můžeme uspět,“ věří.

Prohrát nechce ani s Tatranem. Pomoct k bodům mohou Moravanům diváci a také zrekonstruovaná hala. „Bohužel tu starou na Štěrkovišti jsem nezažil, což mě mrzí, protože tam asi byla lepší atmosféra, lidé k hráčům měli blíž. Nová hala je ale hezká, akorát si zvykáme na povrch. Z té zvláštní gumy jsem někdy nervózní,“ dodává s úsměvem Gál.