Otrokovický veslař společně se svým parťákem z dvojskifu Adamem Kappou postoupil ve druhém kole Světového poháru na olympijské dráze v Mnichově až do B-finále, v němž česká posádka obsadila šestou pozici. Celkově skončila dvanáctá.

„Sami jsme byli překvapení z takového výsledku,“ přiznal Petr Čabla, kterému se tak změna spolubojovníka na dvojskifu vyplatila. Před třemi týdny totiž v úvodním kole Světového poháru ve Slovinsku startoval po boku Ondřeje Lůžka, ale jejich vystoupení skončilo velkým zklamáním. „Vůbec jsme si nesedli. Teď to bylo úplně o něčem jiném.“

I proto se už potřetí ve své kariéře může těšit z účasti na světovém šampionátu veslařů do 23 let. Předloni se představil v Německu, minulý rok dokonce u nás. Tenkrát dosáhl i svého nejhodnotnějšího výsledku, když s českou nepárovou čtyřkou lehkých vah obsadil desáté místo. Tentokrát zamíří do Běloruska.

„Je to naše poslední mistrovství v této věkové kategorii, proto věříme, že se rozloučíme co nejlepším výsledkem. Za rok jsme se zase o něco zlepšili, takže to snad půjde poznat i v samotném závodě. Osobně by mě uspokojilo umístění někde okolo šesté nebo sedmé příčky,“ prozradil ke svým ambicím otrokovický veslař.

To na domácím šampionátu tento víkend v Račicích má ambice jen ty nejvyšší. Na skifu mu přitom bude největším soupeřem jeho bratr Vlastimil. Proti sobě nastoupí i na dvojskifu. Jeho starší sourozenec pojede s Vojtěchem Bejblíkem, Petr nemá důvod stávajícího parťáka měnit. Všichni čtyři pak usednou do jedné lodě v soutěži nepárových čtyřek lehkých vah. „Když budu hodně odvážný, musím říct, že v tuto chvíli pomýšlím na tři zlata,“ nechal se slyšet rodák z Kvasic před domácím vrcholem sezony.