„V uplynulé sezoně jsem ve Velké ceně odehrál sedm z osmi turnajů. Ze zdravotních důvodů jsem vynechal jenom podnik v Tišnově. Z devětačtyřiceti zápasů jsem pouze šestkrát prohrál. V jednotlivých turnajích jsem jeden vyhrál, dále se mi podařilo ještě dvakrát postoupit do finále, třikrát do semifinále a jednou do čtvrtfinále," bilancoval slavičínský veterán, který zatím v kariéře absolvoval dvacet Velkých cen. Z nich v devíti ročnících absolutně triumfoval a jedenáctkrát získal druhé místo.

Kučeru chuť dobývat mety nejvyšší samozřejmě neopustila ani v letošní sezoně.

„V pauze mezi Velkými cenami jsem nastupoval za mateřský klub v mistrovských soutěžích. Navíc jsem v tréninku dvakrát až třikrát týdně pracoval na nabytí herní jistoty. Makal jsem také na fyzičce. Jenom mě trochu limituje, že jsou ve Slavičíně tréninky přizpůsobené na hru v divizní soutěži a ne na způsob hry veteránů," prozradil 66letý Jaroslav Kučera.

Ten se chce vrátit s cenným skalpem už ze sobotního podniku v Holicích.

„Turnaj se bude hrát v nové holické sportovní hale na dvaceti stolech. V naší kategorii už sice nebudou nastupovat Senohrábek, Schlapll a Souček. Novými tvářemi jsou však silní borci Horák, Súhrada a Motyčka. Jinak se na východě Čech prezentovali všichni favorité jako Matějíček, Remeš, Balušek, Hrnčiřík, Lexa, Haralík a další. Tedy všechno stolní tenisté hrající v minulosti ligové soutěže. Přesto věřím, že ve svém oblíbeném prostředí, kde jsem loni zvítězil, postoupím minimálně do finále. Byl by to dobrý odrazový můstek k celkovému zisku zlaté příčky ve Velké ceně 2014," plánuje stolnětenisový matador z Valašska, který se letos ale pravděpodobně výjimečně nezúčastní veteránského MS.

„Světový šampionát je až v Aucklandu na Novém Zelandu. Na jižní polokouli asi nepoletím, přestože mě tam manželka posílá. Turnaj by mě stál 105 tisíc korun, což je trochu moc. Mám v New Yorku vdanou dceru a dvě malá vnoučata, a tak je v létě místo stolního tenisu navštívíme. Evropský šampionát v roce 2015 ve finském Tampere a mistrovství světa o rok později v Alicante ve Španělsku už si ovšem nenechám ujít," uzavírá Kučera. (hot)