Aneta Komrsková se vracela z Jablonce nad Nisou se stříbrnou medailí, Nikol Janeková skončila šestá. Výsledek je pro obě zlínská děvčata o to cennější, že na severu Čech panovaly během víkendu pro atletiku naprosto nevhodné podmínky.

„Byl to opravdu masakr, ale co by nezvládly holky ze Zlína, že?“ pousmála se stříbrná Aneta Komrsková. Jablonec již tradičně představuje na konci května riziko zimní přírody, což uplynulý víkend platilo doslova a do písmene. „Například při překážkářské stovce holkám sněžilo. Z doskočiště se stal zase bazén s vodou o teplotě okolo pěti stupňů Celsia. I já jsem vymrzl na stadionu jako podvyživený Afričan v Grónsku,“ přiblížil podmínky na severu Čech trenér AK Zlín Martin Hála.

Komrskové se zadařilo zejména na již zmiňovaných překážkách, které zvládla v čase 15,11 sekundy, a ve skoku vysokém. Zde pokořila laťku, jež se nacházela ve výšce 160 centimetrů. „Jít v tomhle počasí na úrovni osobáků a v konečném součtu ten osobák dát, a ještě se tak zmáčknout na neoblíbené osmistovce, to je výkon, pro který mi chybí dostatečné přívlastky obdivu,“ ocenil výkon svých svěřenkyň trenér AK Zlín.

Nejednalo se však o jediný úspěch zlínské atletiky během uplynulého víkendu. Hned čtyři tituly si totiž odvážejí zlínští reprezentanti k Mistrovství Moravy a Slezska, které hostil Vyškov. Na dvoustovce zvítězila mezi juniorkami Michaela Palová, která přidala ještě třetí místo na čtyřstovce překážek.

V dorostenkách triumfovala v koulařském sektoru Gabriela Pallová, jež poslala své náčiní do vzdálenosti 13,46 metru. Navíc svůj výkon vyšperkovala i dalším titulem v hodu diskem. V ženském finále trojskoku se radovala z vítězství Barbora Lacigová za výkon 12,04 metru.

Do Zlína se z Vyškova stěhovalo ještě dalších šest stříbrných medailí, z nichž plnou polovinu získala v technických disciplínách Erika Lorencová, a tři bronzy.

Robert Štach