„To je pěkné číslo a možná ani ne poslední. Před sebou kromě kariéry mé dcery Klárky v motokárách už mám snad jen zaokrouhlení počtu mých závodů na 350. K tomu mi aktuálně schází nějaké čtyři nebo pět podniků,“ usmívá se spokojeně čerstvě 40letý závodník ze Zádveřic, jenž na trať vyjede ve voze Škoda Fabia R5 a číslem 51.

Jak jste vnímal Barumku kdysi a nyní?

Už nejsem tak nervózní a hlavně jsem rozvážný. Navíc letos je startovní pole hodně roztrtkané – rozdělené na evropské a české. My sice jedeme v evropském, ale nebodujeme do něj, protože nesplňujeme podmínku potřebných 16 pneumatik od Pirrelli.

Podmínky se tedy pro ryze české posádky s ambicemi do tuzemského šampionátu zhoršily?

Za promotérství Eurosportu to bylo lepší, podmínky nebyly tak striktní. Už loni jsem si ověřil, že být ve druhé české půlce se nevyplatí, byla nám zrušena téměř polovina průjezdů erzetami. Proto jsem raději trochu investoval a pojedu v první padesátce a ne až o minimálně dvacet pozic dále. I tak to ale není šťastné…

První setkání s vybranými účastníky 51. ročníku Barum Czech Rally Zlín proběhlo v úterý odpoledne v autosalonu Samohýl, kde se představily posádky pilotující vozy Škoda. Dorazili závodníci Adam Březík, Dominik Stříteský a Antonín Tlusťák.
VIDEO: Stříteský si přeje déšť a pneumatikovou alchymii. Může mu pomoci! Proč

Jaký cíl jste si dal?

Zásadní je dojet bez většího karambolu do cíle. Popravdě neznám sílu a údernost zahraničních posádek. V porovnání s loňským ročníkem podle mého došlo k ústupu, čekal jsem větší jména!

Kdo je favoritem?

Rozhodně Jan Kopecký! Zdejší tratě má načtené, má obrovské zkušenosti a především má se současným vozem z bývalé pozice továrního pilota nejvíce najetých kilometrů. Zastavit jej může jen technický problém, má největší šanci zaokrouhlit počet prvenství na Barumce na deset.

Jak se vám líbí náročnost a skladba tratí?

Těžší než loni není. Bohužel, kvůli promotérovi, televizi, je to roztahané. Bude dost času na přejezd. Rychlostní zkoušky jsou pěkně poskládané, Slušovice – Troják – Semetín, v neděli pak Pindula, Maják a Bunč, každá runda bude hodně těžká.

První setkání s vybranými účastníky 51. ročníku Barum Czech Rally Zlín proběhlo v úterý odpoledne v autosalonu Samohýl, kde se představily posádky pilotující vozy Škoda. Dorazili závodníci Adam Březík, Dominik Stříteský a Antonín Tlusťák.
FOTO: Pekař Březík si přeje vidět cíl Barumky a být v desítce

Je nyní vaše vystoupení opravdu poslední?

Nikdy neříkej nikdy, navíc vždy před Barumkou preferuji nějaké rozjetí na sprintu. Letos ale měla dcera v čase Kopné závod na motokárách a pro mě již nyní má větší prioritu Klárka. Naštěstí Barumka je v tomto ohledu termínově volná, proto jsem vše přehodnotil a podal přihlášku. Domácí závod je zajímavý nejen pro mě, ale i mé partnery, nedalo se odolat! Po poslední zkušenosti proto nyní nedokáži říci, které mé vystoupení na Barumce bude poslední! (smích)