Višněvský triumfoval i po viróze. Bém si dobře rozložil síly

Zlín - Andrej Višněvský ani v říjnovém dvoumílovém běhu ve Zlíně před sebe nikoho nepustil a proto i v desátém podniku letošní sezony znovu vybojoval suverénní vítězství. Atlet hájící barvy pořádajícího domácího klubu Sri Chinmoy Marathon Team dosáhl na trati v Přílukách ve 3,2 kilometru dlouhém podniku rozloženém do dvou rovinatých okruhů, času 10:31.

12.10.2016

Běh na 2 míle ve Zlíně, říjen 2016Foto: archiv klubu Sri Chinmoy Marathon Team Zlín

Stříbrný Pražan Robert Bém byl pomalejší o čtyřiapadesát sekund, třetí místo obsadil časem 11:44 Daniel Brázdil ze Slušovic.

,,Poslední měsíc jsem kvůli viróze moc netrénoval. Proto jsem čekal, že tentokrát budu v porovnání s minulými měsíci pomalejší. To se také potvrdilo," odhadl svoji výkonnost Andrej Višněvský, který i přes tréninkové manko měl přesto závod pod kontrolou.

,,Ve Zlíně mám část rodiny a tak jsem si přijel do krajského města zazávodit. A protože jsem si dobře rozložil síly, nikdo mě na stříbrné příčce neohrozil," byl i s druhým místem spokojený Robert Bém.

,,Start v Přílukách jsem absolvoval po noční směně. Před závodem jsem spal dvě hodiny. Proto mě potěšil výkon i zisk třetí příčky," radoval se také třetí v pořadí Daniel Brázdil.
V říjnu se na trati v Přílukách sešlo sedmačtyřicet mužů a mezi nimi ještě dosáhli na dobré výkony čtvrtý v pořadí hulínský František Dosoudil (Solario Team, 11:46) a pátý ve výsledkové listině Pavel Gabrhel ze Zlína (12:09).

Mezi sedmadvaceti ženami byla suverénní Vinati Docziová (Sri Chinmoy Marathon Team Zlín, 13:49). Druhá byla Aneta Horková z týmu SSC Otrokovice (14.52), třetí pozici vybojovala Zuzana Kuršová ze stejného klubu (15:08). Těsně za stupni vítězů zůstaly reprezentantky BK Halenkovice, když čtvrtá doběhla Renata Flašarová (15:21) a pátá skončila Tereza Musilová (15:33).

,,Hned od úvodních metrů jsem se pohybovala na první pozici a už jsem na ní zůstala až do cíle. A jelikož se po delší době znovu teprve zapojuji do běžeckého tréninku, tak jsem se svým vystoupením v Přílukách spokojená," potěšilo výhra Vinati Docziovou.

V závodu, ve kterém byl rozhodující poměr věku a výsledného času, byl v kategorii mužů klasifikovaný na první příčce 25letý Andrej Višněvský. Mezi ženami se na zlaté pozici objevilo nové jméno. Prvenství si připsala devětapadesátiletá zlínská Zdeňka Lichková (17:25).

V Přílukách si na zkrácené trati zazávodily také děti. Zápolení mezi žáky vyhrál Tobias Riessler, před Petrem Solařem a Štěpánem Riesslerem. Závod žákyň ovládla Anna Bémová. Stříbro brala Eliška Skybová, třetí příčku získala Natálie Pavlenková.

Lubomír Hotař

12.10.2016 VSTUP DO DISKUSE

Brankář zlísnkých hokejových beranů Libor Kašík si volby nenechal také ujít.
8

Kašík: Na kandidátce jsem zakroužkoval lidi ze Zlína, vždycky jsem byl srdcař

Hokejisté Aukro Berani Zlín. Ilustrační foto

Další obrat nestačil. Zlín má z Pardubic bod

Fryšara nevěděl, jak slavit gól. Úžasná euforie, zářil

Ani jsem nevěděl, jak mám slavit. Prostě jsem zvedl ruce a díval se okolo,“ vykládal Štěpán Fryšara, 19letý útočník hokejistů Aukro Berani Zlín, který v nedělním zápase s Plzní svou premiérovou trefou stáhl náskok na 3:4 a zařídil parádní infarktovou koncovkou bod za porážku 4:5 po samostatných nájezdech.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Zlámala mlha nepřekvapila. Olomouc není na kopci, tohle tady bývá, smál se

Mohl zažít ostřejší premiéru? Těžko! Když pomineme utkání MOL Cupu v Písku, ostrý debut si brankář Zdeněk Zlámal v dresu Zlína připsal až ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Kodani. A jako jediného přímého aktéra utkání jej nepřekvapila ani hustá mlha, kvůli které se zápas málem nedohrál.