Stříbrný Pražan Robert Bém byl pomalejší o čtyřiapadesát sekund, třetí místo obsadil časem 11:44 Daniel Brázdil ze Slušovic.

,,Poslední měsíc jsem kvůli viróze moc netrénoval. Proto jsem čekal, že tentokrát budu v porovnání s minulými měsíci pomalejší. To se také potvrdilo," odhadl svoji výkonnost Andrej Višněvský, který i přes tréninkové manko měl přesto závod pod kontrolou.

,,Ve Zlíně mám část rodiny a tak jsem si přijel do krajského města zazávodit. A protože jsem si dobře rozložil síly, nikdo mě na stříbrné příčce neohrozil," byl i s druhým místem spokojený Robert Bém.

,,Start v Přílukách jsem absolvoval po noční směně. Před závodem jsem spal dvě hodiny. Proto mě potěšil výkon i zisk třetí příčky," radoval se také třetí v pořadí Daniel Brázdil.
V říjnu se na trati v Přílukách sešlo sedmačtyřicet mužů a mezi nimi ještě dosáhli na dobré výkony čtvrtý v pořadí hulínský František Dosoudil (Solario Team, 11:46) a pátý ve výsledkové listině Pavel Gabrhel ze Zlína (12:09).

Mezi sedmadvaceti ženami byla suverénní Vinati Docziová (Sri Chinmoy Marathon Team Zlín, 13:49). Druhá byla Aneta Horková z týmu SSC Otrokovice (14.52), třetí pozici vybojovala Zuzana Kuršová ze stejného klubu (15:08). Těsně za stupni vítězů zůstaly reprezentantky BK Halenkovice, když čtvrtá doběhla Renata Flašarová (15:21) a pátá skončila Tereza Musilová (15:33).

,,Hned od úvodních metrů jsem se pohybovala na první pozici a už jsem na ní zůstala až do cíle. A jelikož se po delší době znovu teprve zapojuji do běžeckého tréninku, tak jsem se svým vystoupením v Přílukách spokojená," potěšilo výhra Vinati Docziovou.

V závodu, ve kterém byl rozhodující poměr věku a výsledného času, byl v kategorii mužů klasifikovaný na první příčce 25letý Andrej Višněvský. Mezi ženami se na zlaté pozici objevilo nové jméno. Prvenství si připsala devětapadesátiletá zlínská Zdeňka Lichková (17:25).

V Přílukách si na zkrácené trati zazávodily také děti. Zápolení mezi žáky vyhrál Tobias Riessler, před Petrem Solařem a Štěpánem Riesslerem. Závod žákyň ovládla Anna Bémová. Stříbro brala Eliška Skybová, třetí příčku získala Natálie Pavlenková.

Lubomír Hotař