Hlavní kategorii na 117 kilometrů poprvé ovládl slovenský závodník – Tomáš Višňovský, který konkurenty porazil o parník – o více než čtyři a půl minuty.

„A to jsem si ještě kvůli nějakému špatnému vtipálkovi zajel a ztratil dvě minuty. Panice jsem ale nepropadl. Jsem šťastný, že to vyšlo a jsem prvním slovenským vítězem,“ zářil v cíli štěstím člen týmu České spořitelny, který bral hned tři umístění v první pětce.

Na nejdelší trati Obr Drásalovi se v letošním šestém ročníku bojovalo nejdéle, ale i přes zdravotní problémy v minulých týdnech dokázal potvrdit svou dominanci na této distanci Jan Jobánek. Po sobotním poledni již jeho pětinásobný vítěz.

„To se nikdy neomrzí! Přestože to nedělám úplně naplno, vyhrávám rád. Kromě pocitu z jízdy je vítězství třešnička na dortu. Tady na Obrovi v úžasné atmosféře je to dvojnásobné,“ radoval se 35letý úspěšný závodník, kvůli jehož dominanci již pořadatelé v nadsázce uvažují o přejmenování královské distance na Jobdrásal.

Vítězkou nové distance na 85 kilometrů, primárně vypsané pro ženy, se mezi něžným pohlavím stala Jana Pichlíková. V celkovém účtování přitom až na nejrychlejší Volka s Horáčkem porazila i mužské soupeře.

„Jsem překvapená, je to bomba! Navíc je fajn, že si zde bylo možné vyjet body do UCI. Souboj s Cesnakovou byl vyrovnaný, nakonec rozhodly technické problémy soupeřky na druhé občerstvovací stanici,“ označila za rozhodující Pichlíková.