Osmadvacetiletý Rauchfuss  zajel v hlavním závodu rozloženém do tří okruhů, který měřil 42 kilometrů a měl převýšení 1050 metrů, čas 1:31:29.  Druhý v pořadí Tomáš Strnka z Bike Teamu Sazovice na něho v cíli ztrácel šestadvacet sekund, bronzovou příčku obsadil v čase 1:32:20 Tomáš Ševců z Police nad Metují ze zlínského klubu Amenity Extrem Aport Team.

 ,,Ve Zlíně jsem dlouho nebyl. Také přítelkyně se tady chtěla podívat. Zamlouvala se mi i hezká hravá trať. Navíc bylo nádherné počasí,“ vypočetl důvody svoji účasti v krajském městě Marek Rauchfuss.

 Biker z Olomouce však doufal, že se závod pojede v tréninkovém tempu.

,,Opak byl ale pravdou. Místní konkurence mě překvapila. Hned od startu se jelo velmi rychle. Nicméně tempo se mi dařilo akceptovat,“ potěšilo Rauchfusse, který o svém prvenství rozhodl pět kilometrů před cílem na konci posledního stoupání na Maják.

 ,,Potom už jsem si zisk prvního místa pohlídal,“ radoval se letošní mužský vítěz Zlínské padesátky.

A jak nejlepší biker v krajském městě po závodě plánoval relaxovat? ,,V sauně, při víně a kvalitním spánkem,“ prozradil ještě s ůsměvem Marek Rauchfuss.

Spokojený byl také stříbrný Tomáš Strnka. ,,Už v průběhu prvního kilometru ve stoupání v prvním kopci jsem se snažil nastoupit, abych startovní pole roztrhal. Záměrem bylo, aby do technické pasáže tratě nejela velká skupina,“ přiznal Strnka.

To se mu podařilo a potom jela dlouho v předu pětičlenná skupina. ,,Ve druhém kole ale Rauchfuss zrychlil a na čele jsem s ním zůstal už jenom já a Tomáš Ševců. 500 metrů před vrcholem Majáku Marek Rauchfuss znovu nastoupil a tím se definitivně posunul na zlatou pozici. Největší soupeř z Olomouce měl v závěru závodu přece jenom víc sil,“ uznal reprezentant Bike Teamu Sazovice Tomáš Strnka.

 Z regionálních reprezentantů skončil ještě David Bártek z Jarcové u Valašského Meziříčí (Amenity Extrem Sport Team, 1:33:59) čtvrtý, Vojtěch Neradil (Kolovna KM-BT Morkovice, 1:34:51) pátý a Fryštačan Radoslav Šíbl (4Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem, 1:39:36) desátý.  

   Čtyřiatřicetiletá několikanásobná bikerová mistryně republiky Pichlíková získala ve Zlíně mezi ženami zlatou příčku za čas 1:51:02. Stříbrnou pozici obsadila Tereza Nesetová (IN-LIFE cycling Team, 1:53:04), třetí místo brala za čas 2:03:46 Zuzana Skalická (Kross Bikeranch Team). Helena Kotopulu (Titan Trilife Zlín, 2:06:00 skončila čtvrtá a Svatava Kučná ze Lhoty u Kelče (4Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem, 2:06:45) byla pátá.

 ,,V prvním kopci mě trochu bolely nohy. S přibývajícími kilometry jsem se ale rozjela. A protože se mi dařilo držet rovnoměrné tempo, tak jsem si závod užívala. Líbily se mi trailové pasáže na trati i závěrečný sjezd do cíle,“ potěšila obhajoba loňského prvenství ve Zlíně bikerku ze Strakonic Janu Pichlíkovou.

 Hlavního závodu se zúčastnilo 275 mužů a 17 žen. Trať vedla na okruhu se startem u zlínské Sportovní haly Euronics směrem na Malenovice, Dále pak přes Maják zpět do Zlína.

V rámci Zlínské padesátky se uskutečnil také 15kilometrový závod. Ten měl převýšení 380 metrů. V mužích vyhrál Pavel Dubčák (4Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem, 36:27). Mezi ženami zvítězila Libuše Prchalová ze stejného klubu (42:37) 

V tomto podniku se představilo 83 bikerů a 19 bikerek.