Druhá v pořadí Lucie Šnebergerová z TT Příbram za ní v cíli zaostala o necelých čtrnáct minut (9:56:36). Bronzovou medaili vybojovala za čas 10:27:56 Silvie Pavlíčková z ASPOTU Hulín. Petra Jenyšová (Kesbuk  Otrokovice, 13:00:27) skončila třináctá a Andrea Snopková z otrokovického Moraviamanu čtrnáctá (13:25:51).

,,Byl to jeden z mých nejtěžších letošních závodů,“ přiznala Helena Kotopulu.

Ta si však v sobotu nezvykle nejvíc užila 3800 metrů dlouhé plavání. V něm dosáhla času 1:05:07. ,,V neoprenu a teplé vodě se mi v nejpříjemnější disciplíně dne i díky dokonalé přípravě od plavecké trenérky Aleny Martinkové plavalo dobře,“ prozradila Ironmanka ze Zlína, která šla z vody z páté pozice.

Ta po vběhnutí do depa chvíli váhala, jestli si má obléci teplou cyklo bundu a návleky na tretry. Nakonec před cyklistickou částí Moraviamana zvolila správné řešení. ,,Zhruba po čtyřiceti kilometrech jízdy na kole se totiž zatáhlo a začal foukat ledový vítr. Po 120 kilometrech dokonce začalo silně pršet. Proto se mi cyklo bunda hodila,“ pochvalovala si Helena Kotopulu, jež se už na 50. kilometru probojovala do čela závodu.

 ,,Později jsem si na první příčce vytvořila dostatečný náskok. Díky němu jsem trochu zvolnila tempo, protože jsem věděla, že na překonání traťového rekordu nejsou podmínky. Navíc jsem v posledních čtyřiceti kilometrech byla už totálně promrzlá a díky chladnu jsem měla ztuhlé nohy. Dokonce jsem zvažovala, jestli závod vůbec dokončím. Představa obouvání v depu mokrých tenisek na promrzlé necitlivé nohy mě totiž vůbec nelákala,“ nezastírala reprezentantka zlínského Titan Trilife klubu, která na kole vypůjčeném od Radka Bursy na 180kilometrové trati zajela čas 5.18:18.

Závěrečný maraton, v němž zaběhla čas 3:12:53, začala Kotopulu ve volnějším tempu. ,,Na maraton se mi vůbec nechtělo. Teprve až po osmnácti kilometrech mi začaly rozmrzat nohy. Pořád jsem si ale, přestože jsem v závěrečných deseti kilometrech cítila velkou únavu, hlídala dostatečný odstup před největšími soupeřkami. Nakonec jsem závod bezpečně ovládla,“ radovala v cíli z obhajoby loňského Ironmanového titulu svěřenkyně Petra Vabrouška Helena Kotopulu.

Silvie Pavlíčková - Moraviaman 2018
Silvii Pavlíčkovou zisk bronzové příčky v Moraviamanu překvapil