„Předloni jsem byla sedmá, loni druhá. Z prvenství mám velkou radost," přiznala nadějná sportovkyně, která v deseti disciplínách nasbírala 8305 bodů.

Tedy téměř o pět set více než naposledy. „Celé prázdniny jsem svědomitě trénovala, navíc jsem znala výkonnost soupeřek," pousmála se 15letá zlínská atletka, která dominovala především v běžeckých disciplínách a skoku do dálky.

„A to jsem na startu běhu na šedesát metrů zaspala. I přesto jsem si během prvního dne složeného především z atletických disciplín udělalo dostatečný náskok a zde začala věřit, že by to konečně mohlo vyjít," culila se mladá atletka AK Zlín, které naopak nešel hod kriketem.

„To není můj šálek kávy. Naštěstí tato disciplína nebyla moc bodovaná," oddechla si.

Stejně jako v předešlých finálových vystoupeních měla možnost osobně se setkat s nejlepšími českými atlety. „Stále obdivuji Šebrleho se Změlíkem, stejně jako skokanku do dálky Šárku Kašpárkovou," vyznala se mladá atletka.

Za svůj atletický vzor má svěřenkyně trenéra Pavla Utíkala přitom držitele světového rekordu ve skoku do výšky Francouze Lavilleniera.

„Z našich obdivuji tyčkařku Jiřinu Svobodovou," přiznala Hromadníková, která se specializuje právě na běhy, skokové disciplíny a sedmiboj. „Ráda bych se atletice naplno věnovala," přiznala.

Že to myslí se sportovní kariérou vážně, potvrdila při pondělních oslavách úspěchu ve škole. Kvarteto reprezentujících totiž vedení odměnilo větrníkem a špičkou.

„Protože se snažím jíst zdravě, donesla jsem zákusky tatínkovi, který mě během víkendu stejně na dalších významných akcích doprovází. Asi mu chutnaly, protože se po zákuscích rychle zaprášilo," pousmála se jinak vzorná studentka.

Na konci osmého ročníku totiž měla jen jednu dvojku z matematiky. „Ráda bych pokračovala ve studiu na zlínském Gymnáziu TGM," dodala Hromadníková.

Osobní rekordy

Skok do dálky – 568 cm (2. v ČR)

Běh na 200 přek. – 30,09 s (2. v ČR)

Skok o tyči – 3 metry (4. v ČR)

Sportovce odměnili zákusky

Hrdý nejen na vítěznou Terezu Hromadníkovou byl ředitel Základní školy Emila Zátopka ve Zlíně a vedoucí výpravy Lubomír Vývoda: „Po předloňském třetím místě a loňském vítězství v soutěži družstev se nám letos kvůli termínovým kolizím nepodařilo do velkého finále škol postoupit. Závodili jsme jen v soutěži jednotlivců," posteskl si naoko.

Kvarteto žáků jeho školy nezklamalo. „Terezka potvrdila roli favoritky, ne náhodou byla v uplynulém školním roce vyhlášena nejlepší atletkou naší školy. Je to nejen svědomitá studentka, ale i sportovkyně, která má před sebou slibnou budoucnost," předpovídá Vývoda, jenž ocenil výkony všech finalistů. „Volno v pondělí sice nedostali, ale pamlsek v podobě dvou zákusků ano," pousmál se ředitel

I jemu se projekt OVOV moc líbí.

„Je úžasný, obdobný minulému Odznaku udatnosti. Nejenže aktivuje děti k velkým výkonům, ale i ty mají možnost osobně poznat a sáhnout si na legendy sportu, získat jejich kartičky a podpisy," vyjmenoval zlomek pozitiv sportovní akce, které i v dalším školním roce čeká pokračování.

„Nebýt klubových trenérů, na poslední úspěchy bychom nedosáhli. Má role v projektu je totiž jen vedoucí výpravy," dodal skromně ředitel Vývoda.