Druhou příčku obsadil s jednačtyřice­tisekundovou ztrátou Vojtěch Žeravík ze Sigmy Hranice. Třetí místo vybojoval Michal Krčma z klubu Cykloteam OD Morava Holešov (1:24:59). Sedmnáctý skončil Ladislav Kašša (Cyklo Remeš Slavičín, 1:37:16) a 19. pozici bral Martin Bartoň z týmu CX Slušovice (1:38:17).

,,Po startu jsem se v prvním běhu držel ve vedoucí čtyřčlenné skupině. Postupně jsem se ale svým největším soupeřům vzdálil a na čele se mi podařilo vypracovat zhruba minutový náskok. Ani při cyklistice jsem nepolevoval v ostřejším tempu, nicméně kvůli náročnému terénu a velkému vedru mě v polovině trati začaly sužovat křeče. Dokonce jsem musel na chvíli sesednout z kola. Do depa jsem však přijel první. Další křeče při přezkupování ovšem můj náskok téměř smazaly. Z depa jsem totiž vyšel pomaličku jako na procházku. Po několika metrech jsem se však i ve druhém běhu konečně rozběhl, a protože se mi později podařilo odrazit Žeravíkovy ataky, bylo z toho v cíli cenné vítězství," popsal vývoj závodu Martin Hečko.
Na Valašsku byly úspěšné i regionální ženy. Mezi ženským pohlavím dominovala zlínská Helena Kotopulu (Zorba Team, 1:34:20) před Silvií Valovou z Banské Bystrice (1:39:40). Třetí příčku získala Svatava Kučná z formace 4Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem (1:40:15).

,,Po prvním běhu jsem byla druhá, ale při jízdě na horském kole jsem najela na Valovou téměř pět minut, což bylo klíčové i pro moje konečné prvenství," radovala se z cenného výsledku Helena Kotopulu. ⋌(hot)