Druhý v jednom z nejnáročnějších maratonů v Česku skončil časem 2:55:35 Jakub Janíček ze Slovácké Slávie Uherské Hradiště, bronzovou příčku při účasti 54 mužů vybojoval Josef Hubáček z týmu TEAZ Otrokovice (3:01:32).

Z regionálních maratonců se do první patnáctky výsledkové listiny ještě vešli Roman Tománek (Gallak Slavičín), jenž bral za čas 3:26:06 dvanácté místo, Lukáš Uhrmacher (Slečínky Napajedla) skončil časem 3:26:58 třináctý.

,,Za ideálního počasí byla až do Kvasic v čele devítičlenná skupina. Od dvanáctého kilometru už jsme zbyli vpředu jenom čtyři běžci a od stoupání na Novou Dědinu už jsem bojoval o první příčku pouze s Janíčkem, se kterým jsme se chvíli střídali ve vedení," letmo popsal vývoj první poloviny závodu Petr Vabroušek. Ten se definitivně probojoval na první místo v průběhu pětadvacátého kilometru.

,,To jsem zrychlil tempo a na můj nástup už Janíček nedokázal zareagovat. Poté jsem až do cíle na vítězné pozici ještě navyšoval svůj náskok," pochvaloval si Vabroušek, jenž navíc na Hané letos obhájil svoje loňské prvenství a Chřibský maraton vyhrál už popáté v kariéře.

Vítězové jenotlivých kategorií 42. ročníku Chřibského maratonu: muži do 39 let: 1. Jakub Janíček (Slovácká Slávia Uherské Hradiště) 2:55:35, muži do 49 let: 1. Petr Vabroušek (Author Tufo Trilife Zlín) 2:50:32, muži do 59 let: 1. Pavel Horák (Vyškov) 3:08:07, muži do 69 let: 1. Jiří Strakoš (Tatra Kopřivnice) 3:38:55, muži nad 70 let: 1. Jiří Březina (SK Přerov) 5:44:17.