„Vezli jsme se na vítězné vlně,“ pochvaloval si zlínský kouč Roman Macek. Výsledky zvláště v základní skupině však nepřeceňoval. „Soupeři nebyli nejsilnější,“ upozornil Macek na fakt, že Staré Město a Poštorná hrají první ligu a Palkovice dokonce druhou.

Na kvalitnějšího soka narazili zlínští volejbalisté až v semifinále, v němž porazili slovenskou Myjavu. „Byla to cenná výhra. Za Myjavu nastoupil mimo jiné bývalý slovenský reprezentační smečař Barbierik, který nedávno hrál extraligu za Brno,“ poznamenal Macek.

Nejcennější skalp ovšem získali jeho svěřenci v zápase o první místo, v němž zdolali Havířov. Právě na palubovce extraligového nováčka začne Fatra 1. října extraligu.

„V hale Starého Města se nevyhrává 2:0 na sety lehce, protože z jedné strany se dá podávat smečovaně těžko a z druhé vůbec ne. Rozdíl v kvalitě servisu se tak maže,“ poukázal Macek.

Oba celky poslaly do utkání základní šestky. Za Zlín začal nahrávat Feňo, na bloku hrála dvojice Sedláček, Čechmánek, na postu smečaře Krba s Mračkem, na místě univerzála Tomáš a na liberu Obdržálek. Na palubovce se ale objevili také Skyba, Jakubíček a letní posila Přikryl.

Dalším testem připravenosti volejbalistů Fatry bude sobotní turnaj v Púchově, kde se střetnou s domácím klubem a Zvolenem. Za týden pak hostí v hale na Novestě Zlín Cup.