Domácí přitom dokázali zlikvidovat manko dvou setů, jenže v tie breaku je zničil jediný muž, hostující smečař Martin Vlk.

Syn brněnského kouče Jaroslava se ve zkrácené sadě postavil za čáru servisu za stavu 2:1 pro Zlín a svým vynikajícím servisem vypracoval svému týmu klíčové vedení 6:2.

Dílo zkázy volejbalistů Fatry dokonal třiadvacetiletý slovenský volejbalista v závěru zápasu, kdy zaznamenal své třetí eso v tie breaku.

„Syn ode mě dostane pochvalu a všichni hráči budou mít odpuštěné pokuty za poslední prohru v Ústí, kde jsme přišli o vedení 2:0,“ usmíval se po druhém pětisetovém vítězství nad Fatrou v této sezoně brněnský kouč Jaroslav Vlk.

V předchozím utkání na začátku ledna přitom Zlín ve své hale stejného protivníka zničil za necelých 80 minut rozdílem dvaceti bodů. „Tehdy jsme se potýkali s virózou, hráči neměli šťávu,“ podotkl Vlk.

„Zlín má ale dobré mužstvo a jeho umístění na spodku neodpovídá kvalitám hráčů,“ řekl směrem k poraženému celku. Pro kouče Fatry Pavla Třešňáka to však byla jen chabá náplast na celkově sedmnáctou prohru sezony a šestou v pěti setech. „Je to pro nás čára přes rozpočet. Počítali jsme s vítězstvím,“ smutnil.

Další nezdar jej však nepřekvapil. „Po pondělní porážce v Liberci vypadal celý týden špatně. Psychický stav hráčů je horší a horší. Stačí dva tři pokažené míče a chodí se sklopenou hlavou.“

Pochvalu pro své svěřence našel alespoň za bojovnost a vyrovnání nepříznivého stavu 0:2 na sety. V tie breaku ale jeho družina opět selhala. „Umíme zablokovat, ubránit v poli, ale v útoku jsme slabí,“ nezastíral Třešňák, který třikrát během duelu prostřídal nahrávače Jakubíčka s Feňem.

„Nerozumí si s útočníky. Jakubíček hraje se Sedláčkem snad deset roků a nesejdou se,“ kroutil hlavou trenér Fatry, která se opět přiblížila sestupu.

Díky desáté porážce Příbrami v řadě však stále může pět kol před koncem nadstavby uvažovat o záchraně. „Máme pořád pro co bojovat a trénovat. Doufám, že si to hráči uvědomí,“ přeje si Pavel Třešňák, jehož soubor příští sobotu zajíždí na palubovku třetího Kladna, kde ve čtvrtém kole zvítězil 3:1.

FATRA ZLÍN – BRNO 2:3 (-20, –20, 25, 22, –9)

Rozhodčí: Dočkal, Blažek. Čas: 127 minut. Diváci: 300.

Zlín: Jakubíček, Kolář, Čechmánek, Krba, Fila, Sedláček, libero Bence – Paták, Feňo, Karabec, Jakubíček.

Brno: Novák, Vlk, Hroch, Paul, Barbierik, Klapal, libero Václavík – Auer, Jambor.