ÚSTÍ NAD LABEM - ZLÍN 3:0 (21, 23, 22)

Poslední Zlín nepředstavoval pro v tu chvíli osmé Ústí vážnou hrozbu a Severočeši tak pohodlně dokráčeli k vítězství 3:0 na sety. Vyrovnali tak svoji bilanci výher a porážek. V obou kolonkách teď svítí stejná číslovka - 6.

Na palubovce favorita toho hráči Zlína moc nepředvedli. Hlavně v průběhu prvních dvou setů si sotva škrtli, jen v neúspěšných koncovkách soupeře trochu rozhodili. Třetí sada byla nejdramatičtější. Hostující Fatra se záhy nečekaně ujala vedení a dlouho ho držela. Domácí ale zabrali, otočili na 15:14 a Zlínu se začali vzdalovat. Pak ale přišly nevynucené chyby a hosté srovnali na 20:20. Po uklidnění při time-outu pak Severočeši zápas ukormidlovali do vítězného konce.

„Je to super výsledek, i když se nerodil lehce. Rozhodl náš lepší servis, po kterém se nám dobře bránilo,“ chválil trenér vítězů Michal Nekola. „Dostali jsme se na čtyři vítězství od Zlína a sestup by nám tak hrozit neměl. Navíc jsme se přiblížili k vysněnému play off,“ radoval se.

Marně skrýval smutek a těžko hledal slova po kruté porážce Petr Karabec. „Nečekali jsme, že utkání tak jasně projedeme. Po vítězství nad Příbramí jsme si naopak hodně věřili. Bohužel jsme se nesrovnali s cestou, s halou, s ničím. Nedařil se nám servis ani příjem, špatně jsme bránili. Vůbec jsme se nedostali do hry,“ smutnil 37letý zlínský univerzál. „Letošní sezona je pro nás velkým zklamáním. Musíme ale dál bojovat a pokusit se to zvrátit.“

Rozhodčí: Kvarda a Fink.

Čas: 71 minut. Diváci: 500.