DHL OSTRAVA - FATRA ZLÍN 3:2 (15, -20, 16, -23, 12)

Na pozornou obranu v poli a dobré bloky DHL našla Fatra zbraň až ve 2. setu, kdy se na síti prosadil 21letý levoruký univerzál Krba. Když ale domácí přitlačili na podání, ze kterého přímo bodovali Konečný s nahrávačem Zaťkem, měl zápas znovu jednoznačný průběh.

Zvrat přišel až v závěru čtvrté sady, v níž domácí volejbalisté už vedli 21:18. „Klukům jsem řekl, že budeme hrát s větší odvahou a na to velmi dobře zareagoval Krba. Ostravu naše agresivita zřejmě zaskočila,“ vrátil se trenér Zlína Pavel Třešňák ke koncovce, kterou jeho svěřenci otočili na 25:23. „Asi jsme už viděli výhru 3:1, takže přišlo uvolnění a dobře hrající hosté stav utkání srovnali,“ zlobil se na svůj tým domácí kouč Jaroslav Tomáš.

„Zlín využil našich chyb, pokaždé hned přidal další bod a to nás ve druhém a čtvrtém setu srazilo,“ vrátil se k dramatickému průběhu duelu univerzál DHL David Konečný, jehož razantní útok v závěru vyrovnaného tie-breaku donutil bojovnou Fatru chybovat.

„Celý zápas jsme bojovali proti jednomu hráči, což se často nestává. Když se Konečnému dařilo, neměli jsme moc šancí. Do hry jsme se vrátili, jen když měl výpadek,“ konstatoval Třešňák.

Rozhodčí: Činátl a Rychlík, čas: 110 min., diváci: 500. Fatra: Jakubíček, Kolář, Karabec, Krba, Fila, Sedláček, libero Bence - Čechmánek, Feňo.

Další výsledky: Příbram - VK Opava 1:3, Liberec - Ústí n. L. 1:3, Brno - Č. Budějovice 1:3 , ČZU Praha - Kladno 1:3.