„Hlavně brácha nás táhl. Museli jsme všechno překopat a hrát více středem," vysvětlil Bartoš zásadní změnu ve spolupráci se smečaři Přikrylem a Vašíčkem.

Ti ale měli se skládáním smečí velké problémy. Bylo to pro vás nepříjemné?

Vašíček hrával libero, tak je to i možná tím, že na smeči moc netrénoval. Přikryl už ve čtvrtek zahrál lépe než proti Brnu, tak to snad bude dobré. Ale už se modlím, aby byli kluci zpátky.

Překvapilo vás, že tým absence klíčových hráčů výrazně poznamenaly?

My už jsme s tím počítali na začátku sezony. Jakmile ze základu někdo vypadne, bude těžké je nahradit. Ale nedá se říct, že bychom dnes čekali až takové trápení. Doufal jsem, že nám to půjde lépe.

Jak to s bratrem Adamem momentálně vypadá?

Těžko říct, ale doufám, že se vrátí co nejdřív. Jedenáct dnů pauzy prospěje i nám. Odpočineme si a budeme se soustředit na další zápasy.

Proti Odoleně Vodě jste vývoj utkání otočili ve svůj prospěch, ačkoliv jste po první sadě prohrávali. Koncovku jste prohráli úplně stejně jako v Brně. Neměl jste strach, že by to tým opět mohlo složit?

Doufal jsem, že ne. Byli jsme doma a museli jsme se nějakým způsobem zvednout. Pořád mi přišlo, že jsme porážku v Brně měli v hlavách, byli jsme skleslí, ale dostali jsme se z nejhoršího a naštěstí jsme vyhráli. Po prvním setu jsme zlepšili podání a hned se nám lépe dýchalo v obraně. ⋌(dan)